Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9360
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Minimal Frost w MDK Muflon

Sobota, 10 czerwca 2017, 9:13
Aktualizacja: 9:17
Autor: MDK Muflon
Jelenia Góra: Koncert Minimal Frost w MDK Muflon
Fot. użyczone
W piątkowy wieczór, 9 czerwca 2017 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie miał miejsce niecodzienny koncert Tomasza Pierzchniaka. Artysta, realizujący muzykę jako Kulturomania, przedstawił swój ostatni projekt pt. "Minimal Frost". Na wyjątkowość wydarzenia wpływ miał nie tylko talent samego muzyka, ale też fakt, że jest jedną z niewielu osób w Polsce, które grają na ns stick – ośmiostrunowym instrumencie, posługując się techniką tappingu oburęcznego.

Na całość "Minimal Frost" złożyło się 11 utworów, których większość tytułów koresponduje z fascynacją zjawiskami pogodowymi: Drone, Minimal Frost, Forest, Odwilż, Tempest, Mgła, Kamień, Zmierzch, Falowanie, Deszcz, Improwizacja. Ten muzyczny opis sił natury, podziw dla ich różnorodności i subtelności, w połączeniu z nowoczesną i przebogatą oprawą wizualną, sprawił, że na ponad półtorej godziny sala widowiskowa MDK „Muflon” stała się spokojną oazą, a uczestnicy koncertu mogli oddać się rytmicznemu, momentami nawet transowemu, nastrojowi ambientu, minimal music i electro.

Gitary basowe, ns stick oraz efekty elektroniczne. Melodyjność, harmonia i przestrzeń. Zestaw tych, wydawałoby się, prostych elementów złożył się na fascynujący koncert, naturalnym zatem było, że publiczność domagała się bisu, nie zabrakło też pytań widzów o intrygujący ośmiostrunowy instrument i technikę grania na nim. Nie można było również oprzeć się wrażeniu, że w muzyczne uniwersum "Minimal Frost” warto zanurzyć się na długie godziny.

Tomasz Pierzchniak to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i we Wrocławiu. Ma na swoim koncie współpracę z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Ruchu Ocelot. Obecnie współpracuje z Katarzyną Groniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group