Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3514
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Michała Bajora w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Środa, 10 kwietnia 2013, 7:32
Aktualizacja: 7:35
Autor: Mea
Jelenia Góra: Koncert Michała Bajora w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. Organizator
Recital Michała Bajora „Od Piaf do Garou”, promujący jego nowy podwójny album z piosenkami francuskimi w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej JCK, przy ul. Bankowej. Wstęp kosztuje 50 zł.

„Od Piaf do Garou” to już 17-ta płyta Michała Bajora. Od wielu lat jego publiczność prosiła o taką płytę i taki koncert. Artysta wychował się na piosenkach paryskich. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej piosenkarza. Zaprosił Michała Bajora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim Teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour i Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa w Jeleniej Górze piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud i Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. - Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group