Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9656
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Michała Bajora w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Środa, 10 kwietnia 2013, 7:32
Aktualizacja: 7:35
Autor: Mea
Jelenia Góra: Koncert Michała Bajora w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. Organizator
Recital Michała Bajora „Od Piaf do Garou”, promujący jego nowy podwójny album z piosenkami francuskimi w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej JCK, przy ul. Bankowej. Wstęp kosztuje 50 zł.

„Od Piaf do Garou” to już 17-ta płyta Michała Bajora. Od wielu lat jego publiczność prosiła o taką płytę i taki koncert. Artysta wychował się na piosenkach paryskich. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej piosenkarza. Zaprosił Michała Bajora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim Teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour i Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa w Jeleniej Górze piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud i Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. - Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1038
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Kwiaty w KANS
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group