Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7590
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert Jadwigi Rappe, czyli podróż do Hiszpanii

Sobota, 20 sierpnia 2016, 9:36
Aktualizacja: 9:42
Autor: Robert Czepielewski
Region: Koncert Jadwigi Rappe, czyli podróż do Hiszpanii
Fot. Robert Czepielewski
Jadwiga Rappe – jeden z najpiękniejszych altowych głosów na świecie – zabrała wczoraj (19.08) wojanowską publiczność w zaczarowaną podróż po Hiszpanii.

Wybór repertuaru nie był przypadkowy. To właśnie wczoraj przypadła 80 rocznica śmierci Frederico Garcia Lorci, hiszpańskiego poety i dramaturga. I to właśnie od En El cafe de Chinas Lorci Jadwiga Rappe rozpoczęła swój magiczny koncert zapraszając do gorącej Hiszpanii zgromadzoną publiczność.

W dalszej części usłyszeliśmy „Las Morillas en Jaen”, „Nana de Sewilla” i „Anda, Valeo!” Następnie artystka wykonała Pieśni hiszpańskie Dymitra Szostakowicza „Żegnaj Granado”, Gwiazdeczki, ”Pierwsze spotkanie, „Ronda”, „Czarnooka i „Sen”. Koncert Primadonny Jadwigi Rappe zakończył się wykonaniem siedmiu ludowych pieśni hiszpańskich Manuela de Falla- Siete czyli: „El pano moruno”, „Seguidilla murciana, „Jota”, „Nana”, „Cancion”, „Polo”. Artystce akompaniował Mariusz Rutkowski.

Koncert Jadwigi Rappe to kolejna perełka, którą obdarowali publiczność organizatorzy Festivalu Dell Arte.

A co czeka nas w dniu dzisiejszym? O godzinie 16.00 w Pałacu w Pakoszowie odbędzie się koncert „Krzyżowa Music”. A o godzinie 19.30 w Pałac Wojanów zaśpiewa Mark Preston z towarzyszeniem grupy Mirek Sitkowski Big Band. Mark Preston to członek legendarnej grupy Letterman. W roku 2010 Mark Preston wraz z orkiestrą Lesa Browna Juniora otrzymał trzy nominacje do nagrody Grammy.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group