Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 4425
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert czwartkowy „Od ballady do walca”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 lutego 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Manu
Fot. Organizator
W najbliższy czwartek (20 lutego) o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach, w ramach cyklu „Zdrojowe czwartki z Filharmonią”, w koncercie „Od ballady do walca” wystąpią: Szymon Łukowski (saksofon tenorowy) i Michał Gozdek (fortepian). Bilety w cenie 20 zł.

Muzyczny duet Szymon Łukowski i Michał Gozdek został powołany w 2011 roku w celu wykonywania autorskiej muzyki z pogranicza jazzu i swobodnej improwizacji. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje i aranżacje standardów jazzowych w nieczęsto spotykanej obsadzie instrumentalnej - saksofony i fortepian.

Michał Gozdek - absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Student fortepianu jazzowego, początkowo w klasie B. Hołowni, następnie w klasie A. Żółkosia. W roku akademickim 2006/2007 był stypendystą Europejskiego Programu Wymiany Studentów ERASMUS na uniwersytecie La Miraille w Tuluzie, gdzie miał okazję czynnie uczestniczyć w warsztatach jazzowych prowadzonych przez wybitnego amerykańskiego saksofonistę W. Witta. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii i Niemczech. Na stałe współpracuje z saksofonistą Szymonem Łukowskim oraz grupą Around Jazz Quintet.

Szymon Łukowski - saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i saksofonu w klasie M. Sikały. Współpracował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako solista, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Eljazz Big Bandem oraz z Capellą Bydgostiensis, a także Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Program:
Szymon Łukowski – Waltz in F minor
Michał Gozdek – Bossa Nova
Michał Gozdek – Ballada
Szymon Łukowski – For Woody
Szymon Łukowski – After Effect
Michał Gozdek – Impromptu
Chick Corea – Bud Powell
Chick Corea – Spain
Szymon Łukowski – Imaginary Time
Michał Gozdek – Wiatru Słuchaj
Michał Gozdek – Waltz in E flat
Krzysztof Komeda – Szara Kolęda

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group