Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6368
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Koncert charytatywny online dla rodzeństwa

Czwartek, 21 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2020, 5:58
Autor: WAC
Dziwiszów: Koncert charytatywny online dla rodzeństwa
Fot. użyczone
Bardzo się cieszymy, że są ludzie, którzy w tym trudnym czasie chcą pomóc, bo wychowanie niepełnosprawnych dzieci nie jest tanie – mówi Urszula Kardyś – Sala z Dziwiszowa, mama 12 – letniego Michała i 3 – letniej Agatki. Już w najbliższą sobotę odbędzie się koncert charytatywny online na rzecz jej dzieci.

Michał i Agatka są dziećmi dotkniętymi szeregiem schorzeń. Michał urodził się z hipotrofią, obniżonym napięciem mięśniowym, rozszczepem podniebienia wtórnego, zezem zbieżnym obu oczu oraz szpotawym ułożeniem stopek. W 7. miesiącu życia stwierdzono u niego porażenie mózgowe dziecięce pod postacią niedowładu czterokończynowego, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczkę lekooporną.

Agatka niestety podobnie jak Michał przyszła na świat z hipotrofią, obniżonym napięciem mięśniowym, zezem zbieżnym obu oczu. W drugim miesiącu życia wykryto u niej wadę serca, ubytek miedzy przedsionkowy ASD II, który jest na tyle duży, że sam się nie zrośnie i potrzebny jest zabieg. Agatka jest opóźniona psychoruchowo, do tej pory jeszcze nie siedzi, od trzeciego miesiąca jest rehabilitowana.

Od jakiegoś czasu rodzina dzieci stara się pozyskać dodatkowe pieniądze na ich leczenie, rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny poprzez portal www.siepomaga.pl. Poprzez ten portal z rodziną niepełnosprawnych dzieci nawiązała kontakt grupa Ratownictwo Muzyczne z Warszawy i wystąpiła z propozycją koncertu charytatywnego, z którego dochód byłby przeznaczony dla niepełnosprawnego rodzeństwa.

Ratownictwo Muzyczne to na co dzień agencja reprezentująca grupę zespołów i wykonawców z gatunku disco polo – mówi organizator koncertu Jerzy Chomentowski. - Do stycznia tego roku nie mieliśmy żadnych doświadczeń z organizacją koncertów charytatywnych. Dopiero olbrzymie powodzenie koncertu, jaki zorganizowaliśmy w Witaszycach dla 5 – letniego chłopca z padaczką lekoodporną sprawiło, że postanowiliśmy zorganizować kolejne koncerty na szczytny cel. Mieliśmy zaplanowanych już kilka imprez, jednak sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprawiła, że musieliśmy zweryfikować nasze plany. Przenieśliśmy nasze koncerty do sieci. Odbywają się one w piątki, soboty, niedzielę i cieszą się dużym zainteresowaniem. Już teraz mamy zarezerwowane kolejne terminy do końca sierpnia.

Jak podkreśla J. Chomentowski - artyści występujący na koncertach Ratownictwa Muzycznego czynią to za darmo. Podczas występów prowadzone są licytacje na rzecz konkretnej osoby wymagającej wsparcia.

Koncert na rzecz rodzeństwa z Dziwiszowa rozpocznie się w sobotę (23 maja) o godzinie 20. Wystąpi wokalistka z Kalisza Angelika "Angie" Gramont.

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie, bo po raz pierwszy będę występować online, bez publiczności – mówi A. Gramont. - Mam nadzieję tylko, że żadne problemy techniczne nie zakłócą występu oraz nie przeszkodzą w licytacji. Już od matury bardzo lubię pomagać ludziom i uważam, że nie zawsze trzeba się dzielić swoim talentem odpłatnie. Poza tym wierzę, że dobro, które wyświadczamy innym ludziom do nas powraca.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group