Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5763
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert charytatywny online dla rodzeństwa

Wiadomości: Dziwiszów
Czwartek, 21 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2020, 5:58
Autor: WAC
Fot. użyczone
Bardzo się cieszymy, że są ludzie, którzy w tym trudnym czasie chcą pomóc, bo wychowanie niepełnosprawnych dzieci nie jest tanie – mówi Urszula Kardyś – Sala z Dziwiszowa, mama 12 – letniego Michała i 3 – letniej Agatki. Już w najbliższą sobotę odbędzie się koncert charytatywny online na rzecz jej dzieci.

Michał i Agatka są dziećmi dotkniętymi szeregiem schorzeń. Michał urodził się z hipotrofią, obniżonym napięciem mięśniowym, rozszczepem podniebienia wtórnego, zezem zbieżnym obu oczu oraz szpotawym ułożeniem stopek. W 7. miesiącu życia stwierdzono u niego porażenie mózgowe dziecięce pod postacią niedowładu czterokończynowego, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczkę lekooporną.

Agatka niestety podobnie jak Michał przyszła na świat z hipotrofią, obniżonym napięciem mięśniowym, zezem zbieżnym obu oczu. W drugim miesiącu życia wykryto u niej wadę serca, ubytek miedzy przedsionkowy ASD II, który jest na tyle duży, że sam się nie zrośnie i potrzebny jest zabieg. Agatka jest opóźniona psychoruchowo, do tej pory jeszcze nie siedzi, od trzeciego miesiąca jest rehabilitowana.

Od jakiegoś czasu rodzina dzieci stara się pozyskać dodatkowe pieniądze na ich leczenie, rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny poprzez portal www.siepomaga.pl. Poprzez ten portal z rodziną niepełnosprawnych dzieci nawiązała kontakt grupa Ratownictwo Muzyczne z Warszawy i wystąpiła z propozycją koncertu charytatywnego, z którego dochód byłby przeznaczony dla niepełnosprawnego rodzeństwa.

Ratownictwo Muzyczne to na co dzień agencja reprezentująca grupę zespołów i wykonawców z gatunku disco polo – mówi organizator koncertu Jerzy Chomentowski. - Do stycznia tego roku nie mieliśmy żadnych doświadczeń z organizacją koncertów charytatywnych. Dopiero olbrzymie powodzenie koncertu, jaki zorganizowaliśmy w Witaszycach dla 5 – letniego chłopca z padaczką lekoodporną sprawiło, że postanowiliśmy zorganizować kolejne koncerty na szczytny cel. Mieliśmy zaplanowanych już kilka imprez, jednak sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprawiła, że musieliśmy zweryfikować nasze plany. Przenieśliśmy nasze koncerty do sieci. Odbywają się one w piątki, soboty, niedzielę i cieszą się dużym zainteresowaniem. Już teraz mamy zarezerwowane kolejne terminy do końca sierpnia.

Jak podkreśla J. Chomentowski - artyści występujący na koncertach Ratownictwa Muzycznego czynią to za darmo. Podczas występów prowadzone są licytacje na rzecz konkretnej osoby wymagającej wsparcia.

Koncert na rzecz rodzeństwa z Dziwiszowa rozpocznie się w sobotę (23 maja) o godzinie 20. Wystąpi wokalistka z Kalisza Angelika "Angie" Gramont.

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie, bo po raz pierwszy będę występować online, bez publiczności – mówi A. Gramont. - Mam nadzieję tylko, że żadne problemy techniczne nie zakłócą występu oraz nie przeszkodzą w licytacji. Już od matury bardzo lubię pomagać ludziom i uważam, że nie zawsze trzeba się dzielić swoim talentem odpłatnie. Poza tym wierzę, że dobro, które wyświadczamy innym ludziom do nas powraca.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 21-05-2020 6:36
Jak moje skrzaty pozwolą to wybierzemy się na to wydarzenie jeszcze tylko jakiegoś lynka podajcie i będzie super :-D
komentarz usunięty
~dan iel 23-05-2020 17:39
odpowiedź na usunięty komentarz
zauważ, że nie każde zabijane dziecko jest chore lub ma podejrzenie o jakąkolwiek niepełnosprawność. W większości przypadków dzieci zabijane są bo "mama i tato" nie wiedzą od czego biorą się dzieci.
tomek44 21-05-2020 8:12
Czy dzieci mają konto na siepomaga.pl - pomógłbym coś.
tomek44 21-05-2020 8:16
Znalazłem: https://www.siepomaga.pl/agataimichal
~Człowiek koń 21-05-2020 8:58
Takie dzieci to studnia bez dna!! Im i tak już nic nie pomoże... chyba ze złoty strzał.
~Czop 22-05-2020 7:26
do: ~Człowiek koń (8:58)
Jak widac po tobie TACY ludzie jak ty uposledzenie nabywala z wiekiem wiec jak znajdziesz zloty strzal daj znaka dla ciebie chcetnie za niego zaplace
~` 21-05-2020 15:17
Wszyscy obrońcy życia - zrzuta jak się wymaga to trzeba coś dać od siebie nie?
~Woooooo 22-05-2020 13:02
Angie co to jest za gwiazda 🤣🤣🤣🤣 chłam !
~WAWIAK 22-05-2020 16:24
do: ~Woooooo (13:02)
Gwiazdy są na niebie.A dla dzieci wymagających pilnej pomocy grają artyści i zespoły muzyczne którzy maja szlachetne serce.
~No, tak 22-05-2020 16:19
Jakie nieszczęście spadło na tę rodzinę :( Tak mi przykro.
~Ocochodzi 23-05-2020 19:59
Nie wiem, kto o zdrowych zmysłach decyduje się na drugie dziecko w momencie, gdy pierwsze ma obarczone tyloma schorzeniami... Widocznie rodzinę stać na wszystko, skoro zdecydowali się podjąć drugi raz takie ryzyko. Nie szkoda mi w danym momencie tych ludzi. Szkoda mi tylko dzieci, że przez głupotę rodziców i ich "widzi mi się" będą wegetowały i cierpiały do końca swoich dni. Brawo rodzice! 👏🏻 A teraz żebranie i wyciąganie hajsu od ludzi i państwa... Zdrowia dla dzieciaków i rozumu dla rodziców...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group