Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6306
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komitet M. Zawiły pozywa M. Sajnoga w trybie wyborczym

Czwartek, 30 października 2014, 13:00
Aktualizacja: Piątek, 31 października 2014, 13:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Komitet M. Zawiły pozywa M. Sajnoga w trybie wyborczym
Fot. Angela
KWW Marcina Zawiły „Razem Zmieniamy Jelenią Górę” złożył dzisiaj (30.10) o godz. 12.00 wniosek do sądu przeciwko Miłoszowi Sajnogowi, za „nieprawdziwe informacje” podane w wypowiedzi w naszym wczorajszym (29.10) artykule „Czy komitet wyborczy Marcina Zawiły popełnił przestępstwo?”. Chodzi o słowa „jeleniogórska prokuratura wszczęła dochodzenie” Miłosz Sajnog odpowiada, że taką informację otrzymał od prokuratora.

- Potwierdzam złożenie przez nasz komitet wniosku do sądu w trybie wyborczym przeciwko Miłoszowi Sajnogowi – mówi Monika Chartmańska z Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Zmieniamy Jelenią Górę.

– Wniosek dotyczy wypowiedzi w artykule „Czy komitet wyborczy Marcina Zawiły popełnił przestępstwo?”, w którym padły słowa „Jeleniogórska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie nieprawidłowości popełnionych przez Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zawiły „Razem Zmieniamy Jelenią Górę”, polegających na zbieraniu podpisów pod pustymi listami wyborczymi przez członków komitetu”. Te słowa są nieprawdziwe, bo Prokuratura nie wszczęła żadnego postępowania, a jedynie przyjęła zawiadomienie w tej sprawie - dodaje Monika Chartmańska.

- Nic o żadnym pozwie nie wiem, ale jeśli sąd skutecznie mnie powiadomi i wezwie, stawię się na rozprawę i wyjaśnię, że informację o wszczęciu dochodzenia przez prokuraturę otrzymałem wczoraj od prokuratora – odpowiada Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group