Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7693
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komisja Sportu debatowała o stadionie i dotacjach

Piątek, 27 listopada 2015, 8:07
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komisja Sportu debatowała o stadionie i dotacjach
Fot. Przemek Kaczałko
Sprawa stadionu przy ul. Złotniczej oraz dotacje na sport kwalifikowany, a także sport dzieci i młodzieży były tematami środowego (25.11) posiedzenia Komisji Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry, na której oprócz członków przybyli m.in. prezes i wiceprezes Term Cieplickich oraz wiceprezydent Mirosława Dzika.

- Chcieliśmy wskazać pewne kierunki, które będziemy podejmować na sesji, żeby prezydent i kompetentne wydziały miały czas na przygotowanie dokumentów, więc dzisiaj sygnalizowaliśmy co będzie na sesji po to, byśmy na sesji dostali już informacje, a nie tylko zapewnienie o tym, że będzie to przedstawione na piśmie – powiedział przewodniczący Komisji Sportu Piotr Miedziński (PO).

Jak mówi szef klubu PO, do sprawdzenia jest kilka elementów poczynając od rozpoczęcia inwestycji, przez nadzór, odbiory, umowy gwarancyjne i problemy z odwodnieniem i kwestią oświetlenia. - Decyzja DZPN-u zamykająca stadion dla rozgrywek piłkarskich smuci i nie jest to dobrą reklamą dla miasta – stwierdził P. Miedziński.

Najbliższa sesja będzie poświęcona wyłącznie kwestii stadionu, odbędzie się w czwartek, 3 grudnia o godz. 9.00.

Ponadto radni opiniowali projekt budżetu na przyszły rok, gdzie władze planują zwiększyć pulę na sport kwalifikowany o 150 tys. zł (na 2016 r. proponuje się 750 tys. zł), a na sport dzieci i młodzieży pula ma pozostać identyczna jak na rok 2015. - Zdaniem Komisji Sportu jest to za mało i stąd nie ma pozytywnej opinii Komisji w tym zakresie – skomentował Piotr Miedziński.

Wracając do sprawy stadionu warto zacytować odpowiedź wiceprezydent Mirosławy Dzikiej na zapytanie przewodniczącego RM Leszka Wrotniewskiego. Zastępczyni Marcina Zawiły poinformowała szefa Rady Miejskiej, że stadion posiada 60-miesięczną gwarancję, która upłynie 26.07.2018 r., a „wykonawca usuwa na bieżąco wady wskazane w wyniku przeglądów oraz ujawniające się w trakcie eksploatacji obiektu, a zgłaszanie przez użytkownika stadionu tj. Termy Cieplickie Sp. z o.o.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group