Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 9977
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komisja Oświaty pozytywnie o likwidacji CKU

Środa, 13 lutego 2019, 9:13
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2019, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komisja Oświaty pozytywnie o likwidacji CKU
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (12.02) odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, podczas którego radni opiniowali wnioski dotyczące zamiaru likwidacji Centrum Kształcenia Ustawicznego i przeniesienia liceum dla dorosłych do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Komisja jednogłośnie zaopiniowała projekty pozytywnie, a dzisiaj decyzję o wszczęciu procedury podejmą radni.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, w latach 2012-2017 liczba słuchaczy w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze zmniejszyła się o 72 proc. W roku 2012 wszystkich słuchaczy było 251, z czego w liceum ogólnokształcącym 124, w 2017 r. 70 osób, z czego 46 osób w liceum ogólnokształcącym, a na dzień 31.01.2018 r. to już tyko 28 osób, z czego 20 osób w liceum ogólnokształcącym. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że w 2018 roku w CKU utworzono Szkołę Podstawową dla Dorosłych, co miało mieć wpływ na zwiększenie zainteresowania szkołą, jednak w ramach przeprowadzonej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 nikt nie wykazał zainteresowania tym typem szkoły.

1 września 2019 r. nie utworzono żadnych oddziałów w CKU, bowiem rekrutacja była skrajnie słaba. Na 5 kierunków szkoły licealnej zgłosiło się w sumie 9 chętnych osób, do dwóch klas liceum dla dorosłych (I i II) również 9, na kursy kwalifikacyjne 5, a do szkoły podstawowej dla dorosłych nie było chętnych.

W trakcie dyskusji nad projektem radni przyjęli argumenty prezentowane przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. W głosowaniu jednogłośnie wydali pozytywną opinię na temat projektów uchwał.

Dodatkowo, podczas posiedzenia komisji głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", który odniósł się do ostatnich wydarzeń z przejścia pod Al. Jana Pawła II. Jak zaznaczył, społeczność szkolna wielokrotnie sygnalizowała problem, proponowała rozwiązania, ale pozostawały one bez pożądanej reakcji. Apelował również, aby nie łączyć jego placówki z tym zajściem, co zrobiła jedna z lokalnych telewizji opisując miejsce zdarzenia. ZST Mechanik nie miał z tym wydarzeniem nic wspólnego, a dzieci biorące udział w zajściu były z różnych szkół podstawowych Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
187
Tak, często
13%
Czasami
45%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group