Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5704
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komendant miejski PSP przekazał dowodzenie

Sobota, 29 kwietnia 2017, 8:36
Aktualizacja: Niedziela, 30 kwietnia 2017, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komendant miejski PSP przekazał dowodzenie
Fot. Przemek Kaczałko
Brygadier Jerzy Sładczyk z dniem 1 maja 2017 r. zostanie zastąpiony na stanowisku komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przez bryg. Radosława Fijołka, który był dotychczas jego zastępcą. Wczoraj (28.04) w JRG1 przy ul. Sokoliki odbyło się uroczyste przekazanie dowództwa i podziękowanie za służbę zasłużonego strażaka.

Uroczystość odbyła się przy udziale zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – bryg. Piotra Grzyba, a także przedstawiciela władz miasta, reprezentanta powiatu, związków i duchowieństwa strażaków, a także zastępcy Komendanta Miejskiego Policji. Wszyscy zgodnie dziękowali J. Sładczykowi za pełnioną służbę, w tym 15 lat na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. Podkreślano jego wzorową pracę, ale i zasługi po godzinach, jak chociażby inicjatywę organizowania narciarskich mistrzostw Polski strażaków przy okazji Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Nowy szef jeleniogórskich strażaków podkreślał, że wiele nauczył się od swojego starszego kolegi, którego ma zastąpić. - To dla mnie taki niedościgniony wzór. Mam nadzieję, że też w tym kierunku będę szedł i postaram się kiedyś też być taki jak mój poprzedni komendant – wyznał bryg. Radosław Fijołek, który od 1 maja będzie pełnił obowiązki komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. - Jeśli po tych dwóch miesiącach będę mieć na tyle zaufania Komendanta Wojewódzkiego, że ta funkcja zostanie mi przedłużona, będzie można mówić o długofalowych działaniach. Pomysły są i myślę, że uda się je zrealizować – dodał R. Fijołek, który chce kontynuować pracę Jerzego Sładczyka. Jak wyznał nowy komendant, prywatnie ma dzieci, zbudował dom, zasadził drzewa, które już owocują, więc może się spełniać zawodowo.

Poniżej przedstawiamy sylwetki ustępującego oraz przyszłego komendanta (dzięki uprzejmości oficera prasowego KM PSP Andrzeja Cioska, który prowadził wczorajszą uroczystość).
Jerzy Sładczyk: Z dniem 1 października 1982 roku po raz pierwszy został mianowany w służbie otrzymując stopień strażaka oraz stanowisko służbowe pomocnika przodownika roty. W roku 1989 roku ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa. 1 grudnia 1989 roku został powołany przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Jeleniej Górze na stanowisko Komendanta Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej przy Fabryce Dywanów w Kowarach, a od 1993 roku na stanowisko Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Kowarach. Z dniem 16 grudnia 1994 roku bryg. mgr inż. Jerzy Sładczyk wstąpił do grona strażaków Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze i został mianowany na stanowisko dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania. Od 1997 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze również na stanowisku dyżurnego operacyjnego. W roku 1999 został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. W roku 1999 ukończył również studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Z dniem 6 listopada 2002 roku został powołany przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze. Również w listopadzie 2002 roku ukończył uzupełniające studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa.

Radosław Fijołek: Bryg. mgr inż. Radosław Fijołek związany jest z ochroną przeciwpożarową od 1994 roku. 23 lata temu, tuż po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Radomiu rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, które ukończył w 1998 roku uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Jeleniej Górze rozpoczął z dniem 1 maja 1998 roku na stanowisku dowódcy sekcji. Następnie zajmował stanowiska dowódcy zmiany, specjalisty i starszego specjalisty w Wydziale Operacyjnym, Zastępcy Dowódcy JRG Nr 2, a obecnie, od 9 lat, Zastępcy Komendanta Miejskiego. W roku 2005 uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a w 2006 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie w sektorze publicznym” w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Bryg. Radosław Fijołek wykazuje się inicjatywą i pomysłowością, a przy tym fachowym, stojącym na wysokim poziomie przygotowaniem zawodowym. Z dniem 1 maja 2017 roku decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Radosław Fijołek będzie miał powierzenie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w naszej Komendzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group