Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6554
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Kolizje przez ślizgawkę na drogach

Środa, 14 października 2009, 13:28
Aktualizacja: 20:11
Autor: Angela
Ledwo z nieba sypnęło czymś, co zaczęło przypominać śnieg, a na drogach kierowcy już zaczęli mieć poważne problemy. Jeleniogórska policja tylko do południa odnotowała sześć kolizji. Zdarzenia nie należały do najpoważniejszych, ale na jakiś czas paraliżowały ruch. Ich główna przyczyna to niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami i śliska nawierzchnia.

Do kolizji doszło między innymi przy ulicy Wojska Polskiego nieopodal Wojewódzkiego Urzędu Pracy gdzie o godzinie 9.30 zderzyły się trzy auta: volkswagen, cinquecento i ford fiesta. O tej samej porze "stuknęły się" audi i kia u zbiegu ul. Pijarskiej i Podwala. O 10.30 na Malczewskiego najechały na siebie punto i golf. Przy ulicy Wolności na wysokości tzw. „baniaków” bus T4 najechał na pojazd marki Kia Carnival. Tu interweniowała jedynie straż pożarna, która usunęła płyny z jedni. Kierowcy nie wzywali natomiast policji. Podobna sytuacja była przy ulicy Wincentego Pola.

- Główną przyczyną tych kolizji jest niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami oraz śliska nawierzchnia jezdni – mówi Maciej Dyjach, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja apeluje więc do kierowców o wzmożoną czujność i przemyślane decyzje na drodze oraz dostosowanie prędkości do warunków jazdy i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Należy bowiem pamiętać, że śliska nawierzchnia to dłuższa droga hamowania. Jak mówi Maciej Dyjach, mimo, że prognozy pogody przewidują na najbliższy tydzień powrót cieplejszej aury, kierowcy już teraz mogą myśleć o zmianie opon w pojazdach.

- Już teraz kierowcy mogą wymieniać opony z letnich na zimowe bowiem w połowie listopada powinni mieć je już niemal wszyscy zmotoryzowani – mówi. Kiedy na jezdni pojawi się lód i śnieg brak odpowiednich opon może się zakończyć dla kierujących w przydrożnych rowach czy na przydrożnych drzewach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group