Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2510
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny, wakacyjny koncert organowy za nami

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 14:00
Aktualizacja: 14:04
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Kolejny, wakacyjny  koncert organowy  za nami
Fot. Robert Czepielewski
W cieplickim kościele ewangelicko–augsburgskim tym razem wystąpiła Klaudia Camilla Twardzik, wykonując utwory m.in.: J.S Bacha, Daniela Magnusa Gronau do Oskara Lindberga, Flor Peetersa i Johna Campbella Maclegana. Następny koncert w najbliższą niedzielę.

Klaudia Camilla Twardzik swoją przygodę z muzyką rozpoczynała od fortepianu. Uczestnictwo w nabożeństwach oraz koncertach organowych w Pasymiu, skąd pochodzi, zrodziło w niej zainteresowanie, a później miłość do organów. To spowodowało, że dalsze swoje muzyczne losy postanowiła związać z grą na tym instrumencie.

K.C. Twardzik jest też głównym organistą w Parafii Ewangelicko-Augsburgskiej w Pasymiu. Ulubionym kompozytorem, do którego dzieł często i z przyjemnością sięga, to J.S. Bach, a szczególnie opracowania chorałowe, które melomani mogli usłyszeć podczas wczorajszego (17.07) koncertu.

Obecnie mamy 14. odsłonę koncertów organowych w Cieplicach. Jednak, jak zaznacza ks. Sebastian Kozieł - proboszcz parafii ewangelickiej w Cieplicach, tak naprawdę to festiwal swoje korzenia ma w XVIII w. Wtedy życie muzyczne parafii oraz Cieplic trwało 200 dni w roku. - Obecnie dostarczamy zaledwie część wrażeń muzycznych, ale też i żyjemy w innych czasach. W XVIII wieku muzyka organowa była niezwykle popularna – dodał.

Festiwal finansowany jest z własnych środków parafialnych oraz przy wsparciu Miasta Jelenia Góra i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group