Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 5171
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny sukces Juliusza

Wiadomości: Janowice Wielkie
Wtorek, 23 kwietnia 2019, 6:06
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2019, 14:17
Autor: WAC
Fot. UG Janowice Wielkie
Ponownie sukces odniósł Juliusz Ameljan–Kowalski, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Został po raz trzeci laureatem Dolnośląskiego Konkursu "zDolny Ślązaczek".

Do sukcesów z matematyki i języka polskiego J. Ameljan – Kowalski dołożył w tym roku również sukces z języka angielskiego. Oprócz prestiżu i radości ze znalezienia się kolejny raz wśród najlepszych uczniów w województwie dolnośląskim, tytuł laureata konkursu zapewnił mu zwolnienie z egzaminów „ósmoklasisty”, dając jednocześnie najwyższą z nich ocenę. Zagwarantował jednocześnie młodemu janowiczaninowi także pierwszeństwo w zapisach do dowolnej, wybranej szkoły ponadpodstawowej na terenie województwa.

Gala wręczenia wyróżnień odbyła się we Wrocławiu. Oprócz wyróżnionych uczniów udział w niej wzięły m.in.: władze Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wychowania. W ramach konkursu „zDolny Ślązaczek” nagrodzono 213 uczniów.

J. Ameljan – Kowalski znalazł się w gronie pięciu tych, którzy sukces w naukowym współzawodnictwie osiągnęli po raz trzeci.

Twoja reakcja na artykuł?

63
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
3
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group