Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6905
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejny Przegląd Piosenki „Polana” za nami

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:46
Autor: Angela
Region: Kolejny Przegląd Piosenki „Polana” za nami
Fot. Organizator
Już po raz czwarty w Janowicach Wielkich odbył się Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Gościom „Polany” zapewniono wielogodzinne muzyczne spotkania z poetami – pieśniarzami i zespołami. Artyści zaczarowali publiczność swoimi autorskimi utworami, wprowadzając ich w nocne, „ogniskowe granie”.

- „Polana” to przede wszystkim czas spotkań ludzi kochających góry i muzykę. Czas na wspólne rozmowy i wspólne słuchanie, śpiewanie ale też milczenie pod niebem pełnym gwiazd. Tylko tyle i aż tyle. Kilka wspólnych chwil... – mówią organizatorzy.

Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” to pierwsza inicjatywa obecnego Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości”.

- Zanim zostaliśmy stowarzyszeniem, byliśmy grupą, która zrzeszyła się właśnie do organizacji tej imprezy – opowiada Krystyna Pisarska, jedna z założycielek Stowarzyszenia. – Pierwsza edycja była jednodniowa i odbyła się na zamku Bolczów. Kolejne imprezy były już w obecnej formie. To mała impreza, ale przyjeżdżają na nią wykonawcy i słuchacze z całej Polski – dodaje organizatorka.

Tegoroczny przegląd odbył się na zboczach Gór Ołowianych, a terenu nieodpłatnie użyczył stowarzyszeniu Dariusz Jaros. „Polana” była niby podobna do poprzednich, a jednak inna.

- Kilka lat spotkań, rozmów, doświadczeń pomogło nam w podjęciu decyzji o zmianach w przeglądzie – przyznają organizatorzy. - Uznano, że niełatwa walka o pieniądze nie powinna przesłaniać radości z organizowania imprezy. Stowarzyszenie dążyło więc do samowystarczalności w niektórych kwestiach. W tym roku było skromne, ale własne nagłośnienie, wypożyczono niewielką scenę do której organizatorzy wraz z wolontariuszami własnoręcznie, w strugach ulewnego deszczu zrobili zadaszenie. Wsparcia finansowego – przede wszystkim na niewielkie wynagrodzenia dla wykonawców i kilka innych, niezbędnych opłat, udzieliło Województwo Dolnośląskie - dodają.

Najlepszą oceną imprezy i podziękowaniem dla organizatorów są opinie o przeglądzie, które można przeczytać w Internecie, np. „Dziękuję ci Polano za cztery dni w zielonym kręgu muzyki i Waszej przyjaźni. Nie omieszkam za rok przyjechać i popatrzeć jak cudowną rzecz robicie dla amatorów Krainy Łagodności. Uwielbiam Was”.

Na przeprowadzenie tegorocznej imprezy stowarzyszenie pozyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorów wsparło też kilka instytucji jeleniogórskich oraz prywatnych darczyńców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group