Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2162
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny Przegląd Piosenki „Polana” za nami

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 sierpnia 2014, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:46
Autor: Angela
Fot. Organizator
Już po raz czwarty w Janowicach Wielkich odbył się Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Gościom „Polany” zapewniono wielogodzinne muzyczne spotkania z poetami – pieśniarzami i zespołami. Artyści zaczarowali publiczność swoimi autorskimi utworami, wprowadzając ich w nocne, „ogniskowe granie”.

- „Polana” to przede wszystkim czas spotkań ludzi kochających góry i muzykę. Czas na wspólne rozmowy i wspólne słuchanie, śpiewanie ale też milczenie pod niebem pełnym gwiazd. Tylko tyle i aż tyle. Kilka wspólnych chwil... – mówią organizatorzy.

Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” to pierwsza inicjatywa obecnego Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości”.

- Zanim zostaliśmy stowarzyszeniem, byliśmy grupą, która zrzeszyła się właśnie do organizacji tej imprezy – opowiada Krystyna Pisarska, jedna z założycielek Stowarzyszenia. – Pierwsza edycja była jednodniowa i odbyła się na zamku Bolczów. Kolejne imprezy były już w obecnej formie. To mała impreza, ale przyjeżdżają na nią wykonawcy i słuchacze z całej Polski – dodaje organizatorka.

Tegoroczny przegląd odbył się na zboczach Gór Ołowianych, a terenu nieodpłatnie użyczył stowarzyszeniu Dariusz Jaros. „Polana” była niby podobna do poprzednich, a jednak inna.

- Kilka lat spotkań, rozmów, doświadczeń pomogło nam w podjęciu decyzji o zmianach w przeglądzie – przyznają organizatorzy. - Uznano, że niełatwa walka o pieniądze nie powinna przesłaniać radości z organizowania imprezy. Stowarzyszenie dążyło więc do samowystarczalności w niektórych kwestiach. W tym roku było skromne, ale własne nagłośnienie, wypożyczono niewielką scenę do której organizatorzy wraz z wolontariuszami własnoręcznie, w strugach ulewnego deszczu zrobili zadaszenie. Wsparcia finansowego – przede wszystkim na niewielkie wynagrodzenia dla wykonawców i kilka innych, niezbędnych opłat, udzieliło Województwo Dolnośląskie - dodają.

Najlepszą oceną imprezy i podziękowaniem dla organizatorów są opinie o przeglądzie, które można przeczytać w Internecie, np. „Dziękuję ci Polano za cztery dni w zielonym kręgu muzyki i Waszej przyjaźni. Nie omieszkam za rok przyjechać i popatrzeć jak cudowną rzecz robicie dla amatorów Krainy Łagodności. Uwielbiam Was”.

Na przeprowadzenie tegorocznej imprezy stowarzyszenie pozyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorów wsparło też kilka instytucji jeleniogórskich oraz prywatnych darczyńców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jelonekM 14-08-2014 9:32
Jeśli dodamy , że impreza miała miejsce w dniach 25-26.07.2014 to zaiste Jelonka coraz bardziej archiwalne wieści w aktualiach zamieszcza . A przecież tydzień przed Polaną były Borowice z Gitarą i ... . Może czas coś napisać . Jakby co mogę dać kilka zdjęć .
~jelonekM 14-08-2014 9:36
PS Dodam tylko że Polana dzięki temu że nie jest bardzo skomercjalizowana rzeczywiście ma w sobie urok i zasługuje na pochwały .
~radek229 14-08-2014 10:03
była jeszcze giełda piosenki w Szklarskiej Porębie. 3 dni. i też już dwie niedziele temu :) Jelonka śpi.
~trr 14-08-2014 14:44
dalej się nie dało zrobić tej imprezy? w tamtym roku bylo oki a teraz jakas masakra,dojazd koszmar nie wspomne ze kawał drogi pod góre trzeba było isc z dziecmi to nie bardzo moze za rok....
~jelonko 14-08-2014 20:05
dziżas, 2 tygodnie po polanie to wstyd pisać!
~organizator 15-08-2014 16:32
Dziwne czasy nastały, że miłośnicy piosenki turystycznej chcieliby wjeżdżać samochodem prawie pod scenę :( Na stronie http://www.polana.janowicewielkie.pl/index.php/informacje-praktyczne opisaliśmy dojazd/dojście uprzedzając, że "Wędrowny Przegląd Piosenki Polana to przegląd muzyki turystycznej, górskiej, poezji śpiewanej czy innej niemożliwej do zaszufladkowania, a jednoznacznie kojarzącej się z wędrówka, górami, świetnie spędzonym czasem w gronie znajomych bądź z samą przyrodą. Przegląd nasz w tym roku będzie wymagał od widza pokonania ok 1200 m częściowo asfaltem, ale głownie polną, nieutwardzoną drogą od parkingu do miejsca odbywania się imprezy."

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group