Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2203
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny protest KOD

Wtorek, 4 września 2018, 16:04
Aktualizacja: Czwartek, 6 września 2018, 13:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejny protest KOD
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji nie ustają w protestach przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek (3.09) na ulicy 1 Maja w Jeleniej Górze zebrali się pod hasłem "Bronimy Konstytucji" i "Chcemy Polski europejskiej".

Każdy chętny mógł w czasie akcji skorzystać z malowania koszulki z hasłem "Konstytucja". Ponadto zgromadzeni opowiadali dlaczego ich zdaniem, protest przeciwko działaniom PiS-u jest tak ważny.

Jak podkreślił organizator pikiety, od września będą organizowane "miesięcznice" każdego trzeciego dnia miesiąca - w nawiązaniu do 3 maja, czyli rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

- Następnie spotkamy się 3 października, 3 listopada i tak do skutku - zapowiada Tadeusz Waliczek, szef lokalnych struktur KOD-u.

Wszyscy normalni, którzy są prawdziwymi patriotami wiedzą, że to, co dzisiaj robi PiS to całkowita degrengolada, cofanie się do czasów PRL. Jeśli nie zaakceptują wyroku Trybunału Sprawiedliwości, grozi nam Polexit. Wszystko zmierzą w tę stronę - uważa T. Waliczek, którego zdaniem Jarosław Kaczyński chce poprowadzić Polskę drogą Wiktora Orbana w kierunku Rosji.

- Na temat frekwencji ładnie wypowiedział się Kasprzak z Obywateli RP. Nie jest ważna ilość, my jesteśmy stróżami - pilnujemy kto, co robi, jak i dlaczego robi - dodał lider lokalnego KOD-u.

Twoja reakcja na artykuł?

49
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
12
8%
Nudzi
3
2%
Smuci
13
9%
Złości
67
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (147) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group