Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 6698
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejny dworzec po modernizacji

Niedziela, 28 lutego 2021, 11:03
Autor: WAC
Region: Kolejny dworzec po modernizacji
Fot. PKP SA
Zakończyła się przebudowa dworca kolejowego w Imbramowicach, znajdującego się na linii kolejowej z Jeleniej Góry do Wrocławia Głównego.

Imbramowicki dworzec zyskał całkowicie nowy wygląd. Zawdzięcza go m.in. elewacji, którą wykonano z blachy tytanowo-cynkowej oraz przeszklonej fasadzie. W zachodniej części budynku wykonano nowe, główne wejście z zadaszeniem. Dotychczasowe wejście do budynku od strony północnej zostało zachowane – będzie pełniło funkcję ewakuacyjną. Obiekt zyskał również dodatkową kondygnację z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne. Na dworcu wymieniono też instalacje oraz okna, drzwi, konstrukcję i poszycie dachu.

Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Wewnątrz pojawiły się ścieżki i mapy dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a. Z myślą o osobach niedosłyszących założono pętlę indukcyjną. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowano też toalety w budynku.

Na nowo zagospodarowano teren przed dworcem. Niedaleko głównego wejścia wykonano 7 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami, jedno dla rodziny z dzieckiem oraz jedno miejsce przeznaczone na krótki postój, tzw. kiss&ride. Koło dworca zamontowano wiatę rowerową wyposażoną w 10 stojaków.

Imbramowice to kolejna mała miejscowość, która zyska dzięki działaniom polskiego rządu dostęp do nowoczesnej infrastruktury kolejowej, umożliwiającej bezpieczne i komfortowe podróżowanie – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. - Cieszę się, że prace nad nowoczesnym dworcem kolejowym zostały poprowadzone przez wykonawcę tak sprawnie. Inwestycja nadzorowana przez PKP S.A. została zrealizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, który zakłada modernizację do 2023 r. prawie 200 dworców kolejowych w całym kraju za łączną kwotę prawie 2 mld zł .

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm NT SYSTEM Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku i Solar System Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze. Za projekt odpowiada An Archi Group Sp. z o.o. Koszt całej inwestycji wyniósł 6,4 mln zł brutto. Przebudowa była dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group