Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8083
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejny crossowiec odpowie przed sądem

Wtorek, 27 października 2020, 12:40
Autor: 112
Powiat: Kolejny crossowiec odpowie przed sądem
Fot. Archiwum Policji
Karze grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych dobrowolnie poddał się 66-letni obywatel Niemiec poruszający się motocyklem crossowym po lasach w regionie jeleniogórskim.

23 października policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Jaworze i Złotoryi prowadzili w Kotlinie Jeleniogórskiej kolejny raz działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali po pościgu 66-letniego obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym w kompleksie leśnym w okolicach Dziwiszowa. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze celem wykonania czynności.

66-latek odpowie za nielegalny wjazd do lasu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niszczenie przyrody. Mężczyzna za te wykroczenia odpowie przed sądem. Poddał się dobrowolnie karze, którą uzgodniono na 4 tysiące złotych.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

38
63%
Cieszy
12
20%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
10%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group