Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3710
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejne zamieszanie z odjazdami autobusów MZK

Piątek, 28 października 2016, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2016, 8:33
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Kolejne zamieszanie z odjazdami autobusów MZK
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Mieszkańcy gminy Mysłakowice pracujący z zakładach funkcjonujących w jeleniogórskiej strefy ekonomicznej (w tym z firm Mainer i Drexmailer) po zmianach rozkładu jazdy autobusów MZK wprowadzonych od 1 października mają problem z dostaniem się do domu. – „Trójka” odjeżdża teraz minutę przez końcem naszej zmiany, a żeby zdążyć na „Jedenastkę” mamy 2,5 minuty, by dobiec do przystanku – skarży się Justyna Brzóska z Dąbrowicy.

Jak mówi Justyna Brzóska, problem dotyczy kilkunastu osób przede wszystkim z gminy Mysłakowice, ale nie tylko. W tej sprawie zainteresowani złożyli pisma do Wójta Gminy Mysłakowice, jak i Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, ale jak twierdzą - nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

- W przypadku linii nr 11, autobus odjeżdża z przystanku „Trasa Czeska” o godz. 13.59, a my kończymy zmianę o godz. 14.00 – skarży się pani Justyna. – Kiedyś autobus odjeżdżał o godz. 14.16. Druga sprawa to linia nr 3 – z przystanku na ul. Karola Miarki autobus odjeżdża o godz. 22.24 i ludzie mają 2,5 minuty, by dobiec z zakładów pracy na autobus, a kiedyś autobus odjeżdżał o godz. 22.30 i tak było dobrze, więc po co te zmiany? – dopytuje Czytelniczka.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze informuje, że: „żadna zmiana rozkładu jazdy MZK, dotycząca kursów poza granice Jeleniej Góry, a nawet ta, która dotyczy kursów „przesiadkowych” w granicach Jeleniej Góry nie jest wdrażana bez porozumienia z gminą, której ona dotyczy”.

- Stąd zainteresowanych mieszkańców prosimy o to, by zwracali się do Urzędu Gminy w przypadku wniosków o zmianę kursów. Gmina jest bowiem płatnikiem należności dofinansowania przewozów i z tego m.in. tytułu każdorazowym konsultantem wszelkich zmian w rozkładzie jazdy – informuje C. Wiklik i dodaje: „Chcąc zapewnić możliwie wygodny powrót z pracy mieszkańcom Gminy Mysłakowice, zatrudnionym w tzw. Strefie Aktywności Gospodarczej, po II zmianie (po godz. 22.00) skorelowano trasy i rozkłady jazdy linii nr 21 oraz linii nr 3. Odjazd autobusu linii nr 21 z przystanku „Spółdzielcza” godz. 22.16, dojazd do przystanku Różyckiego - Ogińskiego („Rondo”) o godz. 22.32 umożliwia przesiadkę na autobus linii nr 3, odjeżdżający o godz. 22.39 w kierunku Mysłakowic.

Pasażerowie wysiadający z pojazdu kursującego na linii nr 21 mają siedem minut, by móc przesiąść się do autobusu linii nr 3 na przystanku po przeciwnej stronie ulicy. Przesiadka przy „Rondzie” jest rozwiązaniem korzystnym także dlatego, że infrastruktura przystanku jest rozbudowana. Istnieje tu podświetlona wiata przystankowa, biletomat czy tablica z tzw. dynamiczną informacją pasażerską. To wszystko sprawia, że ta lokalizacja jest – naszym zdaniem - wygodniejsza i bezpieczniejsza dla pasażerów, niż przesiadka w poprzednim miejscu na przystanku Osiedle Pomorskie/Okopowa, która tych instalacji nie posiada. A przy okazji informujemy, że do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nie wpłynął żaden formalny wniosek, czy zapytanie dotyczące opóźnień na linii nr 3, natomiast na telefoniczne zapytania udzielane były na bieżąco odpowiedzi.

Co do linii nr 11: w najbliższym czasie przewidywana jest modyfikacja rozkładu jazdy, właśnie na wniosek mieszkańców gminy, po konsultacji z władzami samorządu Mysłakowic. Do jej wdrożenia niezbędne jest jeszcze uzyskanie wymaganych ustawowo zezwoleń, co może potrwać kilkanaście dni.

Planowane w tym przypadku jest przesunięcie kursu z przystanku Goduszyn Górny z godz. 13.54 na godz. 14.22, wówczas autobus linii nr 11 dojedzie na przystanek „Trasa Czeska” o godz. 14.27, a na przystanek „Wojanów Bobrów” – o godz. 15.12, co powinno rozwiązać problemy pasażerów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group