Zalogowanych: 6

Świdnica: Kolejne starty pływaków KS Just Swim

Środa, 20 grudnia 2017, 16:52
Aktualizacja: 17:23
Bardzo pracowity grudzień mają zawodnicy i kadra trenerska Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra. Po udanych występach w Zielonej Górze i Nowej Rudzie przyszedł czas na Świdnicę. W sobotę, 15 grudnia na pływalni OSiR–u w Świdnicy odbył się II International Swimming Meeting, w którym wystąpiło 24 podopiecznych KS Just Swim Jelenia Góra.

Pomimo tego, że było to zaledwie tydzień po Zimowych Mistrzostwach Okręgu to impreza była bardzo mocno obsadzona. Wystąpili w niej zawodnicy tak uznanych klubów jak Juvenia Wrocław, Śląsk Wrocław, Koral Wrocław oraz 5 plus 1 Opole. W zawodach startowało ponad 340 zawodników.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując wiele miejsc w czołowej dziesiątce. Multimedalistą okazał się Krystian Kasprzak, który wywalczył srebrne medale na 50m stylem motylkowym i 100 stylem zmiennym, a na 50m stylem grzbietowym był trzeci. W wyścigu 50m stylem dowolnym zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Rewelacyjny występ zaliczyła Alicja Kowalska, która wygrała konkurencję 100m stylem zmiennym, była trzecia na 50m stylem dowolnym i dwa razy siódma: na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze startowała również Olimpia Puszkiel, która wywalczyła brązowy medal na 50m stylem grzbietowym, czwarte miejsce na 100m stylem dowolnym i ósme na 100m stylem zmiennym. Szóste miejsca upodobała sobie Maja Jędruch, która wywalczyła te pozycje w wyścigach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym, a do tego dziesiątą lokatę na 50m stylem motylkowym.

- Praktycznie każdy ze startujących zawodników wywalczył chociaż w jednym ze startów miejsce w pierwszej dziesiątce. W rywalizacji drużynowej, czyli w sztafetach, nasi reprezentanci również zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając piąte, ósme, dziewiąte i osiemnaste miejsce. Widać ciągłe postępy młodych adeptów pływania i jesteśmy przekonani że w 2018 roku przysporzą nam jeszcze więcej sukcesów i radości, czego im serdecznie życzymy - wyznaje Rafał Bancewicz z KS Just Swim Jelenia Góra.