Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7666
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne środki czystości trafiły do samotnych matek

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 7 czerwca 2016, 7:42
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kolejne środki czystości trafiły do samotnych matek
Fot. DSMzD w Pobiednej/ ZSP–UiBS w Jeleniej Górze
Tym razem młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze zebrała środki czystości i w czwartek (2.06) przekazała je do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Szkoła włączyła się do akcji Jelonki.com „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi”, w ramach której podjęliśmy się pomocy w remoncie ośrodka.

Organizacją akcji w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze zajęła się pedagog Anna Reizer. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele szkoły i bursy zebrali dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej najpotrzebniejsze środki chemiczne oraz higieny osobistej. Zebrane dary do placówki zostały zawiezione szkolnym busem.

- Chcemy pomagać innym, udzielać się, realizować. Dobrze jest robić coś więcej, coś poza obowiązkami szkolnymi, bo to daje nam satysfakcję - mówili uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. - Bardzo ważne jest to, że stanowimy zgraną paczkę bardzo różnych ludzi. Uzupełniamy się w wielu rzeczach, wzajemnie uczymy i dobrze czujemy się ze sobą. Trafiliśmy do wolontariatu, bo czułyśmy w sercach potrzebę pomagania innym, dawania czegoś z siebie – dodały wolontariuszki z tej szkoły.

Do akcji Jelonki.com „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi” przyłączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Jeleniej Góry i regionu (w tym z Kowar, Mirska czy Szkoła Podstawowa z Dłużyny Dolnej), do których zwróciliśmy się z prośbą o zbiórkę środków czystości i środków higienicznych. Poprosiliśmy by każda szkoła wybrała sobie jeden miesiąc, w którym każdego roku będzie organizowała zbiórkę ucząc w ten sposób młodzież wrażliwości na krzywdę innych i chęci dzielenia się.

Jako pierwsza z pomocą w marcu br. ruszyła szkoła, która już wcześniej pomagała tej palcówce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze czyli III LO na czele z pedagog Bożeną Fijałkowską. Również w marcu br. do placówki dotarła pomoc w postaci żywności zebranej w Publicznym Katolickim Gimnazjum św. Pankracego w Jeleniej Górze. W kwietniu br. zbiórkę środków czystości przeprowadził i dowiózł szkolnym busem Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Bogdanem Helikiem. A po majowej zbiórce w Zespole Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze, zbiórki w czerwcu podjął się Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze.

Przypominamy też, że w ramach akcji Jelonki.com zebrane zostały materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

- Udało nam się już wyremontować cztery pokoje (w tym jeden podwójny), dwie łazienki oraz jedną ścianę zewnętrzną budynku – mówi Jolanta Fjałkowska, kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. – Obiecane mamy nowe schody, ale najpierw musimy zakończyć remont na piętrze by ich nie zniszczyć. Udało nam się również pozyskać inwestora do remontu kotłowni, co jest dla nam bardzo ważne. Obecnie poszukujemy osób, które fizycznie pomogą nam skończyć remont korytarza na piętrze, gdzie trzeba położyć panele. W lipcu ponownie ruszymy z remontem pokoi, bo wówczas pojawią się u nas podopieczni Monaru z Wrocławia, którzy pomagają nam obecnie, ale będą musieli przerwać prace w okresie wakacyjnym – dodaje kierownik placówki, która kolejny raz dziękuje wszystkim firmom, szkołom, instytucjom i osobom fizycznym, którzy zaangażowali się w pomoc placówce przekazując środki czystości, materiały budowlane czy przelewając pieniądze na konto stowarzyszenia.

W związku z tym, że remont placówki cały czas trwa i wciąż potrzebna jest pomoc, szukamy kolejnych osób, które chciałyby się zaangażować w zmianę warunków życia 20 dzieci i 12 mam przebywających w tym ośrodku.

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group