Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6143
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne pary obchodzą złote gody

Czwartek, 29 września 2016, 13:34
Aktualizacja: Piątek, 30 września 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne pary obchodzą złote gody
Fot. Przemek Kaczałko
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył dzisiaj (29.09) czterem parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w sali ślubów jeleniogórskiego Ratusza.

Krystyna i Marian Jureccy, Maria i Eugeniusz Wasileńczykowie, Jarosława i Mieczysław Martusewiczowie oraz Bożena i Aleksander Dobruccy – to pary, które świecą przykładem jak w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe – przetrwać co najmniej 50 lat w związku małżeńskim.

Wraz z rodzinami przybyli w czwartkowe przedpołudnie do Ratusza, by odebrać odznaczenie z okazji złotych godów. - Lubię tę okoliczność, bo medale na ogół przyznaje się za rzeczy jednokrotne i gwałtowne – dzielność w boju, ratowanie. Tutaj mamy medal za to, że dwoje ludzi jest ze sobą przez 50 lat. Ze swojej skromnej ponad 30-letniej perspektywy związku małżeńskiego wiem, że w życiu jest tak, że raz jest z góry, raz pod górę i dobrze jest mieć drugą połowę, żeby razem się cieszyć, albo znaleźć wsparcie – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- W Polsce związku małżeńskie są zawierane coraz później, albo w ogóle – nie jest to dobra tendencja. Nie ma co gadać o polityce prorodzinnej, tylko pokazywać tych ludzi, którzy będą się dzielić własnymi doświadczeniami – dodał włodarz miasta.

Jaką receptę na tak długoletnie pożycie mają pary? - Trzeba się szanować i kochać. To najważniejsze – wyznała Krystyna Jurecka, która nie kryła wzruszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group