Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3959
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna wyprawa „Młodych Duchem”. Dołącz do nich

Sobota, 4 czerwca 2016, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Kolejna wyprawa „Młodych Duchem”. Dołącz do nich
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
W sezonie wiosennym członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” z Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze uczestniczą w atrakcyjnych i często nietypowych wycieczkach oraz wędrówkach. Byli już w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, a teraz jadą do Żywego Banku Genów w Jagniątkowie. Dołącz do nich.

Doktor Arkadiusz Uznański z Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach omówił i zaprezentował funkcjonowanie Platformy Shumanna, która reguluje i uporządkowuje ułożenie ciała oraz kręgosłupa, a także korzystnie wpływa na działanie narządów. Seniorzy wzięli udział w różnorodnych ćwiczeniach wykonywanych na Platformie Szumanna oraz wysłuchali rad doktora.

Następnie odbył się „spacer z kijami” – nordic walking po terenie leśnym w Kowarach z rehabilitantem, który udzielił instrukcji prawidłowego posługiwania się sprzętem nordic walking. Na koniec zorganizowane zostało integracyjne ognisko, podczas którego uczestnicy piekli kiełbasy i chleb na ognisku oraz wymieniali się opowieściami ze swojego życia. Po posiłku zwiedzili również teren CUMiPZ „Przedwiośnie” m.in. zewnętrzną siłownię oraz ścieżkę relaksacyjną „Boso pod zdrowie”.
Podczas kolejnej wyprawy, zaplanowanej na 8 czerwca, „Młodzi Duchem” zobaczą najcenniejsze chronione gatunki roślin Karkonoskiego Parku Narodowego oraz wyruszą na spacer nordic walking.

Zbiórka o godz. 14.50 na przystanku przy ul. Rataja w kierunku Jagniątkowa. Wyjazd autobusem MZK nr 15 o godz. 14.55 (należy mieć ze sobą bilet). Wysiadamy na przystanku przy Domu Hauptmanna i przechodzimy 300 m do Żywego Banku Genów w Jagniątkowie. Spotkanie z Anną Kaligórską z Karkonoskiego Parku Narodowego rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 18.00. Powrót autobusem nr 15 o godz. 18.35 z przystanku przy Domu Hauptmanna (należy mieć ze sobą bilet). Można zabrać ze sobą kije do nordic walking, wodę do picia oraz wygodne obuwie.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 71 22 892 lub na stronie internetowej www.przystantworcza.pl

Spotkania realizowane są w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group