Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6104
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna ofiara oszustwa "na wnuczka"

Środa, 14 stycznia 2015, 11:01
Aktualizacja: 11:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kolejna ofiara oszustwa "na wnuczka"
Fot. 112
Policja poszukuje oszustki, która wczoraj (13.01) około godz. 13.00 podając się za wnuczkę wyłudziła od 85–letniego mieszkańca ul. Wyszyńskiego w Jeleniej Górze, bardzo dużą kwotę pieniędzy. – Kobieta zadzwoniła do poszkodowanego podając się za jego wnuczkę, powiedziała, że spowodowała wypadek i potrzebuje 25 tys. zł na kaucję – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Wszystko działo się bardzo szybko. Oszustka poinformowała, że po pieniądze zgłosi się policyjny kurier. 85-letni mężczyzna zawierzył głosowi w telefonie i kiedy do jego drzwi zadzwoniła jakaś kobieta podająca się za owego kuriera, oddał jej wszystkie swoje oszczędności. Po jakimś czasie jeleniogórzanin zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i zgłosił sprawę na policję.

– Obecnie poszukujemy sprawczyni tego przestępstwa i prosimy o pomoc wszystkie osoby, które mogą cokolwiek wiedzieć w tej sprawie– mówi podinsp. Edyta Bagrowska. – Świadkowie mogą się zgłaszać na policję osobiście lub mogą zadzwonić do wydziału kryminalnego na numer 75 75 20 199, a także numer alarmowy 997 – dodaje Edyta Bagrowska.

Policja kolejny raz apeluje do mieszkańców by ostrzegli swoich starszych członków rodziny, by nie otwierali oni drzwi nieznajomym i nie przekazywali im żadnych pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group