Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7264
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Kolejna ofiara fałszywej wnuczki

Czwartek, 7 lutego 2019, 12:01
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2019, 14:31
Autor: 112
Wczoraj (6.02) około godziny 14.00 do 64–letniej mieszkanki gminy Mysłakowice zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta podająca się za wnuczkę. Poinformowała ją o tym, że jej zięć spowodował wypadek, w wyniku którego poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Potrzebne są pieniądze na kaucję i odszkodowanie.

Fałszywa wnuczka przekazała telefon rzekomemu adwokatowi, który potwierdził zdarzenie, jak również poinformował, że już pożyczył zięciowi 60 tysięcy złotych, celem załatwienia sprawy. Gotówka potrzebna była na kaucję i odszkodowanie.

Pokrzywdzona wszystkie pieniądze jakie posiadała przekazała nieznanemu mężczyźnie, który pojawił się pod jej domem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze i ostrzega przed takimi telefonami.

Policja przypomina: nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. kontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numerem telefonu 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
19
73%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group