Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9919
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna odsłona „Mojej małej ojczyzny”

Piątek, 13 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: 10:04
Autor: Adrian Złotowski
Jelenia Góra: Kolejna odsłona „Mojej małej ojczyzny”
Fot. Maciej Gumny
Reprezentanci sześciu szkół gimnazjalnych oraz dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Moja mała ojczyzna”. Tym razem w Książnicy Karkonoskiej (11.03.) odbył się wykład, który prowadził Andrzej Paczos, a także warsztaty przygotowane przez Jana Lerchera oraz Piotra Lewaszkiewicza.

Jest to kolejna część obszernego przedsięwzięcia, którego celem jest poznawanie przez młodzież ciekawych zakątków oraz znanych osobistości historycznych, jak i współczesnych naszego regionu.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Andrzeja Paczona na temat Caspara Schwenckfeldta, znanego w historii badacza przyrody i farmaceuty, autora wielu dzieł na temat medycyny i środowiska, jednej z najwybitniejszych postaci Dolnego Śląska.

W drugiej części odbyły się warsztaty prowadzone przez Jana Lerchera oraz Piotra Lewaszkiewicza, którzy zajmują się materiałami archiwalnymi oraz projektami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Zajęcia polegały na znalezieniu przez uczniów, korzystając z biblioteki cyfrowej, historycznego wydarzenia lub historycznej albo współczesnej znanej postaci naszego miasta i napisaniu o nim.

- Żałuję, że nie wszystkie klasy ze szkół uczestniczących w projekcie chcą brać w nim udział. Namawiam wychowawców szczególnie z ZSE-T, gdzie pracuję, aby czynnie uczestniczyli w spotkaniach. Niestety, nie wszystko ode mnie zależy – mówiła Kazimiera Pitera, pomysłodawczyni i główny organizator projektu „Moja mała ojczyzna”.

Warto przypomnieć, że jest to już szósta jego edycja projektu. Został on zapoczątkowany w 2009 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród grona pedagogicznego i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Finansowo wspierany jest przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Festiwal Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group