Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8035
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP

Niedziela, 31 stycznia 2021, 9:33
Autor: WAC
Region: Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytację zaproszenia, bilety i gadżety.

Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowaniem pociągiem i Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mogli zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus. Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.

Legendarne już ENdolino, czyli zmodernizowany pociąg EN57-1703 jeżdżący w barwach Kolei Dolnośląskich przyciągnie uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Atrakcją dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych są zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich wśród, których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.

Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia do Drezna.

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
2
11%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
900
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group