Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7333
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: “Kolędy na Nowy Rok” Spirituals Singers Band w Łomnicy

Środa, 14 stycznia 2015, 7:17
Aktualizacja: 7:19
Autor: Manu
Region: “Kolędy na Nowy Rok” Spirituals Singers Band w Łomnicy
Fot. Organizator
W nadchodzącą sobotę (17.01) w Restauracji “Stara Stajnia” w Łomnicy (przy ul. Karpnickiej 3) wystąpi wrocławski zespół Spirituals Singers Band. Początek koncertu “Kolędy na Nowy Rok. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy świata” o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

W repertuarze Spirituals Singers Band kolędy były zawsze stałym i ważnym elementem repertuaru. Na koncercie melomani usłyszą te pieśni, niosące radość z Narodzenia Pana, w najbardziej charakterystyczny sposób, jakim szczyci się zespół, od lat zbierając doskonałe recenzje na koncertach w Polsce i Europie.

Technika, którą Spirituals Singers Band prezentuje, pozwala na pokazanie całego kunsztu wokalnego zespołu, w której głosy wykonawców traktowane są bardziej jako instrumenty, a realizacja własnej partii pozwala na pewną dozę improwizacji. Aranżując kolędy, Włodzimierz Szomański, łączył to co dawne, z tym co współczesne.

Kolędy ułożono w różnych stylach wykonawczych, w których umieszczone są elementy folkloru, jazzu, gospel oraz muzyki rozrywkowej, zachowując jednocześnie dozę naturalnego liryzmu i możliwości zabawy tą świąteczną muzyką. Podróż po świecie kolęd umilą opowieści o tradycjach świątecznych różnych narodów.

Organizatorem koncertu “Kolędy na Nowy Rok. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy świata” w wykonaniu Spirituals Singers Band jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Fundacja Dominium Pałac Łomnica oraz Restauracja “Stara Stajnia” w Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group