Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7279
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolarskie enduro w Świeradowie–Zdroju

Czwartek, 16 czerwca 2022, 18:34
Aktualizacja: 18:37
Autor: MDvR
Region: Kolarskie enduro w Świeradowie–Zdroju
Fot. użyczone
Cat® Enduro MTB Series przejdzie do historii jako bardzo udana impreza. Dlaczego? Blisko 300 uczestników z Polski, Czech i Niemiec, dobrze przygotowane i zróżnicowane odcinki specjalne, miasteczko zawodów usytuowane w samym centrum miasta, no i wyśmienita pogoda.

Drugi rok z rzędu Świeradów-Zdrój gościł w czerwcu fanów kolarskiego enduro. Świetnie przygotowane trasy podczas zawodów oraz zlotu w 2021 roku przez ekipę Izerriders były chyba głównym magnesem przyciągającym do rywalizacji w tym dolnośląskim kurorcie. Od godziny 9:30 kolejne grupy zawodników odbierały swoje mapy i chipy pomiaru czasu, po czym ruszały na odcinki specjalne. Aranżacja startu przy głównym deptaku przyciągnęła wielu kibiców, z których część miała tu pierwszy kontakt z rowerowym enduro! Mieli oni także okazję zapoznać się z ofertą kilku wystawców m.in.: Makity, Jedziemy Kamperem, Blue Mountain oraz Five Seasons ze Szklarskiej Poręby.

Zawodnicy mieli do przejechania cztery długie (jak na polskie realia), naturalne i różnorodne odcinki specjalne. Dwa z nich były całkowicie nowe, dwa kolejne wykorzystywały fragmenty tras z sezonu 2021. OS 1, czyli Makita Trail to całkiem nowa, naturalna linia, w sam raz na rozgrzewkę i pobudzenie apetytów. OS 2, czyli Elements to także w większości naturalna linia, wykorzystująca tylko fragmenty starych dróg. Odcinek ten sprawdził kondycje i wytrzymałość zawodników z racji podjazdu i kilku trawersów. OS 3 to w opinii wielu najlepszy odcinek na tych zawodach. Varta Power - bo tak się nazywał, miał taka samą końcówkę jak w zeszłym roku, czyli stromy zjazd dawną skocznią narciarską. Na tym kończyli swoją rywalizację zawodnicy z grup Hobby, zaś dziesięć grup Race musiało się jeszcze zmierzyć z OS 4. Startujący z Sępiej Góry odcinek organizatorzy nazwali Izerriders – w podziękowaniu miejscowej ekipie, która przygotowała trasy zawodów.

Na trasy zawodów wyruszyło 286 osób, a wśród nich kilkunastu obcokrajowców. Jak się okazało kilku zgarnęło kilka miejsc na podium m.in. pierwsze w elicie i hobby, całe pudło w U21, oraz 1. i 3. miejsce w Masters I. Najszybszym zawodnikiem okazał się Matej Charvat (Charvatbros Banshee). Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Burek (Beastie Bikes Ibis Polska). To oni wygrali także nagrody specjalne na Odcinkach Specjalnych 2 i 3, czyli vouchery do Elements Hotel & Spa w Świeradowie Zdroju oraz produkty Varta. Pełna lista wyników na: http://enduromtbseries.pl/pl/wyniki.

W niedzielę, 13 czerwca w Parku Zdrojowym odbył się z kolei wyścig dla dzieci. Trasa była dostosowana do możliwości zarówno 3, jak i 6-latków. Przy gorącym dopingu rodziców, dziadków, rodzeństwa i przechodniów w zabawie uczestniczyło kilkudziesięciu maluchów. Ich zapał i determinacja były godne podziwu, co zostało nagrodzone na podium pamiątkowymi medalami i upominkami. Oby więcej i częściej takich inicjatyw dla całych rodzin. Równolegle trwała wycieczka po Izerskich „tajemnych” ścieżkach. Uczestniczyła w niej grupa śmiałków, którym było jeszcze mało sobotniej rywalizacji. Kto przegapił albo po prostu nie mógł być w Świeradowie-Zdroju, niech obserwuje ekipę Izerriders, która organizuje wycieczki i ustawki oprowadzając przyjezdnych po lokalnych singlach.

Organizatorzy wysoko stawiają poprzeczkę i zarówno sobie jak i innym imprezom enduro. To z pewnością przyspieszy rozwój tej konkurencji w kraju. Kolejne ściganie już 2 lipca w Myślenicach, czyli Makita Enduro MTB Series w ramach Extreme Jam. Rejestracja na tę imprezę od 15.06. na stronie http://enduromtbseries.pl

Hobby Mężczyźni:
1. FÖRSTER Eric - SPORT POST SV
2. FORCE TEAM ENDURO BIELSKO
3. TOMASIK Kamil - RM TEAM KŁODZKO

Hobby Kobiety:
1. KRUPA Ewelina
2. OLEJNIK Agata
3. ZWOLAK Jagoda

Hartail:
1. ŁOSKOT Mateusz - IZERSKY COLLECTIVE
2. POLACZUK Edward - TRI TALENT TEAM

E-bike Mężczyźni:
1. GAGAT Tomasz - EBB ENDURO / LEATT
2. SZYMKOWSKI Paweł - SAMSOBIE
3. MOTYKA Marcin - DARTMOOR ENDURO TEAM

Elita Mężczyźni
1. CHARVAT Matej - CHARVATBROS - BANSHEE
2. SOWA Dawid
3. NĘDZKA Bartłomiej - KTÓRĘDY NA SOR?

Masters I Mężczyźni
1. ŽILÁK František - BIKEACTION.CZ-ROCKY MOUNTAIN
2. MAKOWSKI Michał
3. VANER Jan - TREK KUR ENDURO

Masters II Mężczyźni
1. RECZEK Piotr - ESKIMOO RACING TEAM
2. OGONOWSKI Sebastian - FORCE TEAM ENDURO BIELSKO
3. BOROWIEC Józef - 2B ENDURO TEAM

U21 Mężczyźni
1. PIVNICKA Jaub - BIKESTRIKE.CZ
2. MAXA Adam - PTBSHOP.CZ
3. PÁVEK Matyáš - CYKLOLOGY SHRED LAB

Elita Kobiety
1. KATARZYNA Burek - BEASTIE BIKES IBIS POLSKA
2. DRENGUBAKOVA Andrea - GALAXY CYKLOŠVEC STEVEN
3. PUDA Martyna

Klasyfikacja drużynowa:
1. ESKIMOO RACING TEAM
2. IZERSKY COLLECTIVE
3. KTÓRĘDY NA SOR?

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group