Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6762
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kobiety opanowały Ratusz – było pięknie

Piątek, 16 grudnia 2016, 12:56
Aktualizacja: Niedziela, 18 grudnia 2016, 8:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kobiety opanowały Ratusz – było pięknie
Fot. Przemek Kaczałko
Od 10 lat radna Anna Ragiel zaprasza w okresie przedświątecznym do sali obrad jeleniogórzanki na spotkanie opłatkowe. W jeleniogórskim Ratuszu gromadzą się wtedy dyrektorki szkół, nauczycielki, babcie, matki, żony, aktywistki lokalnych stowarzyszeń – jest to wyjątkowa okazja, aby w tak szerokim gronie spotkać się w wyjątkowej atmosferze świąt.

- Jak przyszłam do Rady Miejskiej, to były dwie kobiety. Uznałam, że jest bardzo dużo spotkań, ale na większości są mężczyźni. Chciałam zrobić coś dla kobiet – młodych, nieco starszych i starszych – wspominała Anna Ragiel, która w odpowiedzi na sygnały od jeleniogórzanek, że nigdy nie były w sali obrad Ratusza, postanowiła zapraszać je właśnie w miejsce, gdzie tworzone jest prawo miejscowe.- To takie małe spotkanie opłatkowe, gdzie wszystkie się gromadzimy. Przychodzą panie, których w większości nie znam, ale jak widzę ich uśmiechy to dostaję takich skrzydeł, że do czasu kiedy będę w Radzie, to będę to robiła czy komuś się podoba, czy nie – powiedziała radna.

Podczas spotkania zgromadzeni mieli okazję usłyszeć pastorałki i kolędy w wykonaniu zespołu Agat oraz uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3 – Natalii Stich. O modlitwę zadbał ks. Piotr Karpiński, po czym tłumy jeleniogórzanek dzieliły się opłatkiem składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. W spotkaniu wzięli też udział zastępcy prezydenta Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak i Piotr Paczóski, a także radne: Anna Bałkowska, Alicja Szklarska oraz Alicja Dusińska.

- W tym biegu, komercji zatraciliśmy to, co jest najważniejsze – tradycję. Nie jest ważne, co dostaniemy pod choinkę, jak ona będzie ubrana. Najważniejsze, żebyśmy usiedli z całą rodziną, nie kłócili się, wspólnie zaśpiewali kolędę i byli razem – dodała Anna Ragiel.

- To bardzo miłe spotkanie. Większość tych kobiet zna z życia codziennego, więc to nasze miasto to chyba taka mała rodzina i chyba trochę „babska” - stwierdziła z radością radna Alicja Dusińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group