Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kobieca piłka nożna przeżywa u nas rozkwit

Środa, 16 lipca 2014, 10:20
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2014, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kobieca piłka nożna przeżywa u nas rozkwit
Fot. Tomasz Raczyński
Płeć piękna na Dolnym Śląsku przełamuje stereotypy, coraz więcej kobiet i dziewczynek nie tylko chętnie ogląda mecze piłkarskie, ale decyduje się czynnie uprawiać najpopularniejszy sport na świecie.

Jeszcze 2 lata temu III-ligę kobiet kończyło zaledwie 5 zespołów, w poprzednim sezonie na boiskach piłkarskich Dolnego Śląska rywalizowało 9 drużyn, a w sezonie 2014/2015 swój udział potwierdziło aż 14 ekip!

Jelenia Góra od trzech lat również ma swojego przedstawiciela. Drużyna Akademii Piłkarskiej Orlik w debiutanckim sezonie zajęła drugie miejsce (awans wywalczyły rezerwy ekstraligowego AZS-u Wrocław), a w minionych rozgrywkach była czwarta (awansował Darbor Bolesławice Świdnickie). W zeszłym tygodniu na boiskach w Jeleniej Górze, Jeżowie Sudeckim oraz w Wojcieszycach odbywały się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt. W kadrze Dolnego Śląska zagrały dwie jeleniogórzanki: Angelika Smagur (Orlik) i Eliza Ostrowska (KKS). Szacuje się, że w regionie jeleniogórskim liczba trenujących dziewczyn w różnych kategoriach wiekowych wynosi około 100, a z pewnością wiele miłośniczek futbolu zastanawia się nad przełamaniem stereotypów i rozpoczęciem przygody z piłką. Swoich sił mogą spróbować w drużynie Orlika, treningi odbywają się: Seniorki / Juniorki poniedziałek, czwartek. 16:30 - 18:00 (SP 13 orlik), Młodziczki - poniedziałek, czwartek - 14:00 (Mysłakowice orlik), Przedszkolaki - wtorek, środa 17:30 -18:40 (Budowlanka orlik).

Oprócz jeleniogórskiego Orlika na dolnośląskich boiskach zobaczymy: Zagłębie II Lubin, AZS PWSZ II Wałbrzych, Victoria Wałbrzych, Bielawianka Bielawa, Miedź Legnica, Czarni Jelcz Laskowice, Kolektyw Radwanice, Piasta Nowa Ruda, LUKS Ziemia Lubińska, KS Udanin, MKS Oława, KS Jedlina Zdrój oraz Stal Świdnica.

- Dolny Śląsk staje się wielką siłą w piłce kobiecej. Dwa zespoły Ekstraligowe (Zagłebie Lubin i AZS Wrocław), I-liga PWSZ Wałbrzych. Popularyzacja piłki kobiecej i mecze na Dolnym Śląsku reprezentacji Polski przyniosły spodziewany efekt - ocenił szef piłki kobiecej w Polsce, Andrzej Padewski.

Ze względu na wielkość województwa i troskę o budżety drużyn liga zostanie podzielona na dwie grupy. Przedstawiciele zespołów spotkają się z władzami DZPN, który poprowadzi rozgrywki i ustalą składy dwóch grup III-ligi, z których zwycięzcy rozegrają baraż o awans do II-ligi. Terminarz zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu. Do stawki 14 zgłoszonych ekip może dojść jeszcze jedna, ale negocjacje trwają...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group