Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2986
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koalicja na rzecz bezpieczeństwa z darami dla dzieci

Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:32
Aktualizacja: Niedziela, 10 grudnia 2017, 12:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koalicja na rzecz bezpieczeństwa z darami dla dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórska Straż Miejska wraz z partnerami przygotowała paczki dla dzieci ze szkół podstawowych w Jeleniej Górze. Niezawodny Grzegorz Rybarczyk wręczał prezenty młodym ludziom w pasażu Tesco oraz w Galerii Sudeckiej, a jutro ostatnia grupa dzieci otrzyma mikołajkowe paczki w galerii Nowy Rynek.

Od 17 lat Straż Miejska wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz służbami mundurowymi i koalicją na rzecz bezpieczeństwa prowadzi akcję "Zostań z nami Świętym Mikołajem", która jest skierowana do dzieci i ich rodzin w potrzebie. - Przygotowaliśmy prawie tysiąc paczek - powiedział Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej. W Galerii Sudeckiej prezenty odbierały dzieci wskazane przez pedagogów ze Szkół Podstawowych Nr 5, 8 i 11. - W paczkach zawsze jest coś słodkiego dla dziecka, ale też artykuły spożywcze, które przydadzą się przy organizacji świąt Bożego Narodzenia - dodał jeleniogórski strażnik.

Organizatorzy podkreślają, że w czasach, gdy istotnym wsparciem dla rodzin jest program "500 plus" wcale nie jest tak, że nie ma już potrzebujących rodzin. - Pedagodzy są najlepiej zorientowani jakie są dzieci w ich szkołach, jakie mają potrzeby i zgodnie z listami dzieci, które zostały przez nich wskazane - wręczamy świąteczne paczki - zaznaczył G. Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group