Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kły na wolności

Środa, 22 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2007, 12:08
Autor: carioca
Jelenia Góra: Kły na wolności
Fot. Archiwum
Właściciele psów bagatelizują obowiązek prowadzenia zwierząt na smyczy i w kagańcu.

– Mieszkam na obrzeżach miasta. Do pobliskiego lasku ludzie często chodzą na spacer z psami. Prowadzą swoje zwierzaki bez żadnego zabezpieczenia! – oburza się Małgorzata Łukasik z Cieplic.

Ludzie się boją, bo nawet z pozoru łagodne psy mogą w każdej chwili zaatakować innych spacerowiczów lub ich zwierzęta. – Przecież po to są smycz i kaganiec, aby ich używać – podkreśla nasza rozmówczyni.

„Psiarze” niewiele sobie z takich uwag robią. – Mam psa rasy husky. Zwierzę musi się wybiegać. Nikogo nie gryzie. Jest bardzo przyjazny dla ludzi. Biegnie do każdego, bo chce się pobawić. Taka jest jego natura – ripostuje pan Jerzy z uzdrowiskowej dzielnicy.

Nie przekonuje go argument, że na jednym z wrocławskich osiedli tej samej rasy pies jest groźny. Atakuje zwłaszcza inne, mniejsze czworonogi. A właściciel nie zakłada mu kagańca, tłumacząc, że inne psy też ich nie noszą.

Tymczasem strażnicy miejscy upominają tych właścicieli zwierząt, którzy nie stosują „zabezpieczeń”, ale czynią to najczęściej w centrum miasta. Na jego obrzeżach już jest gorzej.

Po pierwsze strażników jest za mało, po drugie trudno ludziom wytłumaczyć, że na łące ich pies może być jeszcze bardziej groźny niż w mieście.
Poza tym właściciele często wyprowadzają zwierzęta na polany, które nie leżą w granicach administracyjnych miasta.

– Kilka razy uciekałem przed takimi rozwścieczonymi kundlami, biegającymi bez smyczy ku radości swoich panów. Jeden pogryzł mnie w łydkę – opowiada Marcin, zapalony rowerzysta.

Na wałęsające się bez zabezpieczeń psy zwracają uwagę także myśliwi. Jeżeli właściciele puszczają zwierzęta do lasu tam, gdzie są tereny łowieckie, muszą się liczyć, że myśliwi mają prawo takiego czworonoga zastrzelić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
224
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group