Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6933
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub „Młodzi Duchem” dla aktywnych seniorów

Wtorek, 1 marca 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Klub „Młodzi Duchem” dla aktywnych seniorów
Fot. Przystań Twórcza
Warsztaty filcowania, taijiquan, jogi, spotkania z zielarzem czy też prelekcje na temat nowoczesnej rehabilitacji, profesjonalna sesja fotograficzna, Kino Seniora, Klub Brydżowy – to tylko część atrakcji organizowanych w ramach Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Udział jest bezpłatny.

Spotkania w miłej atmosferze przy kawie lub herbacie organizowane są w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00 w siedzibie Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74 (budynek Szkoły Podstawowej nr 6). Wydarzenia te przeprowadzone będą również w ramach Budżetu Obywatelskiego Jeleniej Góry. Podczas tego zadania zrealizowane zostaną pomysły Seniorów (50+) na organizację zajęć-działań związanych z kulturą np. warsztatów artystycznych, seansów filmowych z klubem dyskusyjnym, prelekcji, spotkań z interesującymi ludźmi oraz zajęć ruchowych i wycieczek. Uczestnicy mają możliwość: powoływania różnych sekcji, realizacji własnych inicjatyw (np. kącika turystycznego), a także samodzielnego prowadzenia spotkania.

Środy z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” – Klub działa od stycznia 2015r. W bieżącym roku seniorzy uczestniczyli w ćwiczeniach taijiquan i jogi oraz poznali historie i filozofie tych sztuk relaksacji. Spotkali się z zielarzem, który opowiedział o zdrowotnych właściwościach regionalnych ziół oraz omówił dziko rosnące rośliny jadalne. Nie zabrakło degustacji m.in. pesto z pokrzywy oraz herbatki z suszonych kwiatów lipy, aronii, mięty i imbiru.

Podczas spotkania z kierownikiem Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach uczestnicy Klubu dowiedzieli się o nowoczesnym sprzęcie rehabilitacyjnym, znajdującym się w CUMiPZ „Przedwiośnie” oraz o zdrowotnych zabiegach fizjoterapeutycznych wykonywanych w tej placówce. Na koniec seniorzy otrzymali m.in. piłki do ćwiczenia dłoni, zestawy do udzielania pierwszej pomocy oraz profesjonalne pojemniki na lekarstwa.

Kino Seniora to okazja do obejrzenia nowych, polskich filmów oraz dyskusji na ich temat. Odbyły się już projekcje filmów „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego oraz „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona. Z kolei w Klubie Brydżowym zapaleni gracze realizują swoją pasję, miło spędzając czas również na rozmowach towarzyskich.

Już w najbliższą środę (02.03.2016r.), wyjątkowo o 15.45, odbędzie się spotkanie na temat filcowania. Agata Kowal-Ruschil z Kowalowych Skał poprowadzi warsztaty filcowania wełny na mokro: opowie o swojej hodowli owiec wrzosówek lineburskich i przedstawi technikę ręcznego wyrobu filcu. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać własną kosmetyczkę lub etui na telefon.

Z kolei 16 marca o godz. 16.00 w planach jest sesja fotograficzna „Młodzi Duchem
w obiektywie”, w której może uczestniczyć każdy w wieku powyżej 50 lat. Z portretów powstanie wystawa w siedzibie Przystani Twórczej, której wernisaż odbędzie się w ramach Klubu Seniora.

Kolejne spotkania Klubu - 9 i 23 marca o godz. 16.00. Ich tematy zostaną ustalone wspólnie z uczestnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group