Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6900
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub Aikido działa już 15 lat

Wtorek, 1 marca 2016, 8:07
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Klub Aikido działa już 15 lat
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórski Klub Aikido Seizan Dojo od 15 lat szkoli osoby w każdym wieku w dyscyplinie, która nie ma na celu rywalizacji. – Aikido nie jest formą stricte sportową, co powoduje, że nie musimy się „ścigać”. Każdy we własnym tempie i na miarę własnych możliwości się rozwija – powiedział Wojciech Głogowski.

Z dzisiejszej perspektywy patrząc te 15 lat upłynęło bardzo szybko. Przez ten czas przewinęło się wiele osób – są takie, które po krótkiej przygodzie z aikido zakończyły ją, a są takie, które zaczęły w wieku lat 6, a teraz mają ok. 20 i dalej kontynuują treningi. Mamy też klubowiczów, którzy mają ponad 60 lat – mówił Wojciech Głogowski (4. Dan).

Obchody 15-lecia odbywały się w miniony weekend (27-28.02) w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK w Jeleniej Górze. Główną ich częścią był trening pod okiem sensei Phillipe Orbana, Francuza zamieszkałego w Niemczech (6. Dan).

- Dla mnie w aikido jest ważny brak napięcia. Bardzo ważne jest także nawiązywanie relacji i Wojtek Głogowski jest bardzo ważną osobą, dlatego tutaj przyjeżdżam i uczę ludzi z tego Dojo, ale także uczę się od nich – stwierdził Phillipe Orban, który życzy jeleniogórskim klubowiczom z okazji 15-lecia, aby pozostawali w relaksacji, bo wtedy możliwe jest nawiązywanie relacji przyjacielskich.

Obecnie w jeleniogórskim klubie trenuje ok. 100 osób i jak mówi Wojciech Głogowski, nikt nie stawia sobie konkretnych celów na przyszłość. - Aikido, czy sztuki walki ogólnie, powinny być czymś, co za każdym razem przychodząc na salę treningową odkrywamy na nowo - podkreślił sensei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group