Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4827
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Klub Aikido działa już 15 lat

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 marca 2016, 8:07
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórski Klub Aikido Seizan Dojo od 15 lat szkoli osoby w każdym wieku w dyscyplinie, która nie ma na celu rywalizacji. – Aikido nie jest formą stricte sportową, co powoduje, że nie musimy się „ścigać”. Każdy we własnym tempie i na miarę własnych możliwości się rozwija – powiedział Wojciech Głogowski.

Z dzisiejszej perspektywy patrząc te 15 lat upłynęło bardzo szybko. Przez ten czas przewinęło się wiele osób – są takie, które po krótkiej przygodzie z aikido zakończyły ją, a są takie, które zaczęły w wieku lat 6, a teraz mają ok. 20 i dalej kontynuują treningi. Mamy też klubowiczów, którzy mają ponad 60 lat – mówił Wojciech Głogowski (4. Dan).

Obchody 15-lecia odbywały się w miniony weekend (27-28.02) w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK w Jeleniej Górze. Główną ich częścią był trening pod okiem sensei Phillipe Orbana, Francuza zamieszkałego w Niemczech (6. Dan).

- Dla mnie w aikido jest ważny brak napięcia. Bardzo ważne jest także nawiązywanie relacji i Wojtek Głogowski jest bardzo ważną osobą, dlatego tutaj przyjeżdżam i uczę ludzi z tego Dojo, ale także uczę się od nich – stwierdził Phillipe Orban, który życzy jeleniogórskim klubowiczom z okazji 15-lecia, aby pozostawali w relaksacji, bo wtedy możliwe jest nawiązywanie relacji przyjacielskich.

Obecnie w jeleniogórskim klubie trenuje ok. 100 osób i jak mówi Wojciech Głogowski, nikt nie stawia sobie konkretnych celów na przyszłość. - Aikido, czy sztuki walki ogólnie, powinny być czymś, co za każdym razem przychodząc na salę treningową odkrywamy na nowo - podkreślił sensei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~maniek.b 1-03-2016 8:42
Wielki szacunek dla Wojtka za wytrwałość i profesjonalizm w rozwoju Aikido jest to bez wątpienia najlepsza sekcja nauki tego co najlepsze i najskuteczniejsze w Aikido powodzenia
~Ja 1-03-2016 13:29
Wystarczy obejrzeć zdjęcia sama skuteczność ha ha .
~ 1-03-2016 16:51
Aikido straciło ostatnio na popularności, bo ludzie w dobie gal MMA patrzą tylko na skuteczność względem walk w klatkach, co jest bezsensowne. Żadna sztuka walki nie obroni przed pistoletem, nie o to chodzi. Na Aikido można spojrzeć inaczej - jako na rozwój osobisty, rozwój psychofizyczny, jako pracę nad swoim ciałem i charakterem, dobrze wpływającą na każdy aspekt naszego życia. Rozwój bez agresji, wzmacniający nas, naszą pewność siebie, poprawiający nasze zdrowie i zdolności, zarówno fizyczne, jak i intelektualne. Zawsze chciałem się zapisać i trenować, ale nigdy nie starczyło mi czasu, a jak byłem młody to i pieniędzy. Nie mogę nikomu polecić Aikido, bo sam nie trenowałem, ale mogę polecić rozważenie tej sztuki walki bez patrzenia na jej skuteczność przeciwko najlepszym zawodnikom MMA.
~ds 1-03-2016 19:13
aikido dobre dla miernot i emerytów , pilates tylko bez zmęczenia :)
~aiki 1-03-2016 21:55
do pajaców : "~Ja" i "~ds" zapraszam na trening wtedy pokażesz co potrafisz i ile jesteś warty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group