Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kłopoty komunikacyjne na Zabobrzu III

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: Środa, 6 kwietnia 2011, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kłopoty komunikacyjne na Zabobrzu III
Fot. Angela
Trwa kolejny etap przebudowy ulicy Sygietyńskiego. Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wygrało przetarg na to zadanie, w miniony weekend sfrezowało nawierzchnię i ustawiło znaki ostrzegawcze. Obecnie jeździć tam można nie szybciej niż 30 km/h.

Inwestycja rozpoczęła się w maju minionego roku i w związku z finansami została podzielona na dwa etapy. Do zimy wykonawca wybudował nowe chodniki, w tym dobudował brakujący chodnik nieopodal kościoła, przygotował dodatkowe miejsca parkingowe.

W tym roku rozpoczął od sfrezowania ulicy. W oficjalnym komunikacie, który w minionym tygodniu porozwieszano przy drzwiach wejściowych do bloków przy ul. Sygietyńskiego, wykonawca apeluje do lokatorów, by nie pozostawiali swoich aut na parkingach przy remontowanej ulicy bo będą utrudniały przebieg prac, a co więcej, mogą zostać uszkodzone.

Wjazdy na parking zostały obecnie zagrodzone taśmą. Kierowcy poza nierówną nawierzchnią mogą się tu spodziewać ciężkiego sprzętu i znaków ustawionych w kilku miejscach remontowanej drogi. Będą też okresowe zamknięcia ulicy dla ruchu kołowego, w tym – dla komunikacji miejskiej.

Ulica będzie remontowana nową technologią. Na sfrezowaną nawierzchnię ma być nałożona stalowa siatka, która zostanie zalana asfaltem. Zgodnie z planem prace mają się tu zakończyć 31 lipca br. Koszt tej inwestycji to około 1 mln 200 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group