Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9014
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kłopoty komunikacyjne na Zabobrzu III

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: Środa, 6 kwietnia 2011, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kłopoty komunikacyjne na Zabobrzu III
Fot. Angela
Trwa kolejny etap przebudowy ulicy Sygietyńskiego. Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które wygrało przetarg na to zadanie, w miniony weekend sfrezowało nawierzchnię i ustawiło znaki ostrzegawcze. Obecnie jeździć tam można nie szybciej niż 30 km/h.

Inwestycja rozpoczęła się w maju minionego roku i w związku z finansami została podzielona na dwa etapy. Do zimy wykonawca wybudował nowe chodniki, w tym dobudował brakujący chodnik nieopodal kościoła, przygotował dodatkowe miejsca parkingowe.

W tym roku rozpoczął od sfrezowania ulicy. W oficjalnym komunikacie, który w minionym tygodniu porozwieszano przy drzwiach wejściowych do bloków przy ul. Sygietyńskiego, wykonawca apeluje do lokatorów, by nie pozostawiali swoich aut na parkingach przy remontowanej ulicy bo będą utrudniały przebieg prac, a co więcej, mogą zostać uszkodzone.

Wjazdy na parking zostały obecnie zagrodzone taśmą. Kierowcy poza nierówną nawierzchnią mogą się tu spodziewać ciężkiego sprzętu i znaków ustawionych w kilku miejscach remontowanej drogi. Będą też okresowe zamknięcia ulicy dla ruchu kołowego, w tym – dla komunikacji miejskiej.

Ulica będzie remontowana nową technologią. Na sfrezowaną nawierzchnię ma być nałożona stalowa siatka, która zostanie zalana asfaltem. Zgodnie z planem prace mają się tu zakończyć 31 lipca br. Koszt tej inwestycji to około 1 mln 200 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
271
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group