Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10178
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopot z zastępcą prezydenta

Piątek, 3 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Wspólne Miasto musi zlikwidować część swoich materiałów wyborczych i sprostować ich treść w prasie.

To wynik rozstrzygnięcia protestu wyborczego kandydata na prezydenta Eugeniusza Piotrowskiego. Dopatrzył się on, że w części ulotek kandydata Wspólnego Miasta Miłosza Sajnoga pada nazwisko Roberta Prystroma w kontekście zatrudnienia go na stanowisku zastępcy prezydenta, w razie wygranej Sajnoga.

Zdaniem sądu taka reklama wprowadza w błąd wyborców i stwarza sugestię, że głosując na Miłosza Sajnoga, wyborca również oddaje głos na Roberta Prystroma. Ten zaś nie może ani kandydować, ani sprawować tej funkcji. W innej sprawie sąd wydał wyrok o warunkowym umorzeniu postępowania. Zgodnie ze znowelizowaną ordynacją wyborczą takie osoby przez określony czas pozbawione są biernego prawa wyborczego.

Sąd nakazał także Komitetowi Wyborczemu Wyborców „Wspólne Miasto” publikację komunikatu w prasie prostującego informację zawartą na ulotkach.

Tymczasem WM nie zgadza się z postanowieniem sądu. Jak mówi Robert Prystrom, na ulotce nie napisano, kiedy zostanie on zastępcą prezydenta. Lider Wspólnego Miasta deklaruje, że obejmie tę funkcję, jeżeli w wyborach wygra M. Sajnog. Stanie się to dopiero po upływie terminu warunkowego umorzenia postępowania.
Wspólne Miasto zapowiada odwołanie od postanowienia sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group