Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2499
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klon połamał ogrodzenie

Środa, 3 czerwca 2009, 18:27
Aktualizacja: 18:29
Autor: Mar
Jelenia Góra: Klon połamał ogrodzenie
Fot. Mar
Dzisiaj rano na ogrodzenie Kempingu przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze runął kilkudziesięcioletni klon. Drzewo rosło przy asfaltowej alejce prowadzącej do budynków LOK, mieszczących się na wzgórzu Kościuszki.

- Zadzwoniła do mnie portierka z informacją, że na betonowe ogrodzenie z wielkim hukiem spadło drzewo – wyjaśnia współwłaściciel kempingu, Marek Nowakowski – na szczęście klon upadł na trawnik i niczego prócz ogrodzenia nie uszkodził. Zgłosiłem to zdarzenie w wydziale ochrony środowiska urzędu miejskiego. Szybko przyszedł pan, który oszacował szkody i myślę że dzisiaj uporządkujemy ten teren.

Za szkody wyrządzone przez upadające drzewa, lub spadające konary w parkach, skwerach i zieleńcach miejskich odpowiada gmina. Tak będzie i w tym przypadku.

- Na nasze zlecenie drzewo usuną pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – wyjaśnia zastępca naczelnika wydziału ochrony środowiska Bożena Mazur – przedsiębiorstwo jest ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej i z tego źródła odzyska koszty poniesione przy usunięciu drzewa i naprawie ogrodzenia. Minionej nocy wiał porywisty wiatr i to on mógł uszkodzić drzewo i naderwać korzenie.

Świadkowie widzieli, jak kilkadziesiąt minut przed upadkiem drzewo mocno kołysało się na boki. Na wyrwanym z ziemi odziomku widać też, że część korzeni uległa zmurszeniu co na pewno osłabiło stabilizację drzewa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group