Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2247
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Klisza pamięci”: całość na brudno

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 sierpnia 2009, 13:02
Aktualizacja: 14:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” w dziewiątym dniu trwania ostatniego turnusu imprezy po raz pierwszy wykonali całe przedstawienie, które publiczność zobaczy już weekend.

Młodzi adepci sceny po raz pierwszy przywdzieli dziś kostiumy, które założą podczas przedstawienia. Co ciekawe, garderoba będzie na… scenie. W pewnym momencie sztuki aktorzy – ubrani „po cywilnemu” nałożą na swoją odzież specjalnie dobrane części garderoby, które nawiążą do czasów akcji spektaklu, czyli do drugiej połowy lat 40. XX wieku. Do wykonawców dołączyła też Natasza Sołtanowicz, która w jednej ze scen zagra epizod ze skrzypcami.

Przypomnijmy, że jest to teatralna wizja przesiedlenia pionierów Jeleniej Góry, którzy w 1945 roku przyjechali na ziemie zachodnie i północne opuściwszy dotychczas zajmowane tereny. Wielu repatriantów przybyło tu z przymusu zostawiając nierzadko cały dorobek życia na kresach wschodnich.

– Zagraliśmy dziś sztukę na brudno. Jak na pierwszy raz wyszło bardzo dobrze. Młodzi ludzie zapamiętali lekcje z ubiegłego tygodnia i świetnie opanowali poszczególne sceny, Teraz musimy wyczyścić i dopracować całość. Może jeszcze coś dodamy. Nadamy sztuce tempa – mówi pomysłodawca i realizator „Kliszy” Jacek Paruszyński. Ze współprowadzącymi warsztaty, Grażyną Tabor i Tadeuszem Wnukiem, który jednocześnie jest koordynatorem LWT w Jeleniej Górze , pan Jacek ustalił taktykę na kolejne dni. Do premiery pozostało ich trzy.

Dziś także uczestników warsztatów odwiedziła ekipa telewizji lokalnej Dami, która w najbliższym czasie nada materiał z warsztatów. LWT odbywa się dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy oraz pomocy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W projekcie biorą udział: Klaudia Kawarska, Paulina Zielińska, Bartosz Czarnecki, Marta Banach, Helena Markowska, Wojciech Polak, Dominika Winiarz, Natalia Lipka, Przemysław Piskozub, Anna Paruszyńska, Patrycja Wiśniewska, Dominika Świerad, Aleksandra Woźniak, Dominik Górski, Łukasz Kwiliński, Weronika Kołodziejska, Dagmara Niemiec, Joanna Kowalska, Martyna Rudnicka, Marzena Malitowicz, Mateusz Brodowski, Agnieszka Mirek, Tomasz Bojęć i Natasza Sołtanowicz. Opiekę pedagogiczną sprawują Barbara Paruszyńska oraz Jolanta Meres.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

teessi 11-08-2009 22:32
Piękna ta rzeźba z pierwszego zdjęcia. Gdy wchodzę na widownię, to rzadko zwracam na nią uwagę. A na tej fotce widać wszystko dokładnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group