Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7962
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klimatycznie w Oriencie. Po koncercie Petera J. Bircha

Sobota, 27 sierpnia 2011, 9:24
Aktualizacja: 16:41
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Klimatycznie w Oriencie. Po koncercie Petera J. Bircha
Fot. Petr
Wczoraj, 26 sierpnia w klubie muzycznym Orient Express w Jeleniej Górze odbył się koncert Petera J. Bircha – dwudziestoletniego songwritera z Wołowa, znanego z debiutanckiej EP pt.: „In my Island”. Tłumów nie było, za to klimatycznie bardzo.

Pomimo młodego wieku i zaledwie rocznego „stażu” na polskiej scenie alternatywnej Peter J. Birch (a właściwie Piotr Brzeziński, przyp. red.) cieszy się obecnie dużą popularnością wśród fanów muzyki innej niż disco, pop itp. A wszystko za sprawą debiutanckiej EP „In my Island” – z której utworów mieliśmy okazję wysłuchać wczoraj podczas koncertu w Orient Expressie.

Jak było? Kameralnie, do refleksji, w klimacie amerykańskiego folku z elementami country w wykonaniu dwudziestoletniego artysty z Wołowa, który, choć przyszło mu grać dla zaledwie trzydziestu osób, pokazał się z jak najlepszej strony. Mocny, a niekiedy melancholijny głos plus bardzo głębokie brzmienie akustycznej gitary, oto cechy najbardziej charakterystyczne w twórczości Petera J. Bircha – świetnego muzyka, a jednocześnie „zwykłego chłopaka”, który urzeka swoją skromnością.

– Nie jestem żadną gwiazdą. Po prostu robię to, co lubię i bardzo się cieszę, że ludzie chętnie tego słuchają. Zresztą tak samo jak cieszę się z tego, że mogłem wystąpić tu w Jeleniej Górze, po raz pierwszy, aczkolwiek mam nadzieję, że nie ostatni – mówił nam Peter J. Birch. I dodał: – Ładne to miasto, chciałbym je zwiedzić. Niestety, po koncercie muszę wracać do domu, bo w tym roku na studiach czeka mnie sesja poprawkowa.

Do tej pory Peter J. Birch zdążył już zagrać z Lechem Janerką, Czesławem Mozilem, Tymonem Tymańskim; formacjami Iowa Super Soccer, Please The Trees, Lonely Drifter Karen, Twilite i Loco Star, jak również na festiwalu Open’er w Gdyni oraz solowych koncertach w Niemczech i we Włoszech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
328
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group