Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7118
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: „Klimakterium” w Gołębiewskim. Spektakl na majówkę

Czwartek, 28 kwietnia 2011, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Petr
W najbliższą niedzielę, 1 maja 2011 w hotelu Gołębiewski w Karpaczu będzie mieć miejsce „Klimakterium... i już”, czyli nietuzinkowy spektakl w wykonaniu KRYCHY, PAMELI, ZOSI i MALINY – „tygrysic w menopauzie” opowiadających i śpiewających o trudnym okresie w życiu każdej kobiety.

„Klimakterium... i już” to spektakl ciekawy i inny od tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dlaczego? Jak słusznie zauważyli krytycy, jest to bowiem nie tyle widowisko sceniczne, ile: „babskie spotkanie, dowcipne i pełne humoru”, w lekki, i pozbawiony zbędnego patosu sposób poruszające „babskie problemy”, ukazane przez pryzmat doświadczeń czterech „bab” właśnie. „Tygrysic w menopauzie” – KRYCHY, PAMELI, ZOSI oraz MALINY, które opowiadają i śpiewają o tym, co trapi kobiety w okresie przekwitania.

Co ciekawe, w rolę czterech „tygrysic w menopauzie” wcieliło się aż dwanaście aktorek, m.in. Iga Cembrzyńska, Krystyna Sienkiewicz, Ewa Cichocka, Grażyna Zielińska, Małgorzata Duda i Mirosława Krajewska. Każdą z nich, jak również kobiety z widowni – albowiem główną ideą sztuki jest wciągnąć panie w swoisty dialog z aktorkami, łączy wspólnota doświadczeń, to, co albo już im się przytrafiło, albo prędzej czy później się przytrafi; nieuchronne problemy, które w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe, trudne i okazują się wcale nie takie straszne.

– Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety. Mają je bohaterki, które występują na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, że beznadziejny. Ważna jest świadomość pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym – mówi Elżbieta Jodłowska, autorka tekstu „Klimakterium... i już”. I dodaje: – Sztuka ma pokazywać w sposób przystępny, zrozumiały, a przy tym z humorem, jak radzić sobie z menopauzą. Zresztą, sam humor jest doskonałym sposobem, gdyż śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Bilety na spektakl „Klimakterium... i już”, który odbędzie sie już 1 maja można nabyć przez portal http://www.ebilet.pl, w hotelu Gołębiewski w Karpaczu lub dzwoniąc pod nr telefonu 600-446-659. Start: godz. 20.00. Szczegółowe informacje: http://www.golebiewski.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group