Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6404
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klient potraktowany jak przestępca

Wtorek, 5 lutego 2008, 8:08
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2008, 7:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Klient potraktowany jak przestępca
Fot. TEJO
Łukasza Białowąsa kierowniczka marketu Kaufland nazwała złodziejem. Nie miała racji, ale konsekwencji nie poniosła. Dyrektor placówki argumentuje, że każdemu może się to zdarzyć, więc nic się nie stało.

Do pewnego sobotniego wieczoru był to jeden z najbardziej wygodnych sklepów dla pana Łukasza. Potem szybko zmienił zdanie. – To były najgorsze zakupy w moim życiu – mówi Łukasz Białowąs. – Jak miałem świetny humor wchodząc tam, to już przy wyjściu nie wiedziałem, jak się nazywam. Chcieliśmy sobie kupić szampana i kilka innych rzeczy. Kiedy przeszedłem do kasy, ktoś bez powodu zaczął do mnie krzyczeć „Ty złodzieju jeden, wyciągaj z za pazuchy co tam masz” – relacjonuje pan Łukasz.

Jeszcze wtedy nie wierzył, że kobieta krzycząca na cały sklep kieruje swoje słowa do niego. – Ludzie zaczęli na mnie patrzeć, a ja bezskutecznie próbowałem wytłumaczyć tej pani, że tylko zrobiłem zakupy i nic pod kurtką nie mam. Na moje słowa kobieta jednak znowu zareagowała krzykiem, wrzeszcząc, że na pewno coś tam mam. Nie dość, że jestem złodziejem, to jeszcze się wymądrzam.

Niestety, pan Łukasz nie miał telefonu i nie zadzwonił na policję, a kobieta pokrzyczała i poszła sobie. – Było mi wstyd, bo nic nie zrobiłem, a wszyscy na mnie patrzyli jak na przestępcę. Pomyślałem sobie, że zaraz pewnie nie otworzą mi się drzwi wyjściowe, ale nie. Pozwolono mi wyjść ze sklepu jakby nic się nie stało.

Łukasz Białowąs postanowił, że tak tej sprawy nie zostawi. Poszedł w poniedziałek do sklepu. Dowiedział się, jak się nazywa kobieta, która go publicznie poniżyła i poprosił o rozmowę samego dyrektora sklepu, wierząc, że ten zgodnie z przyjętym przez sklep założeniem, zachowa się jak należy.

– Opowiedziałem mu całą historię, a on powiedział mi, że ta pani ma stresującą pracę i miała prawo się zdenerwować – opowiada zaszokowany klient. – Po czym dodał, że chyba nie oczekuję od niego zwolnienia tej kobiety z pracy. Każdy ma prawo do popełniania błędów.

Umówiliśmy się na spotkanie z szefem sklepu. W poniedziałek pani kierowniczki nie było w pracy, bo miała wolne, więc dyrektor zdecydował, że wyjaśni sprawę w czwartek. Zaznaczył jednak, że jak pracowniczka będzie chciała przeprosić klienta, to on żadnych poważnych konsekwencji wyciągać nie będzie.

– Pracują tu tylko ludzie, którzy też mają prawo mieć zły dzień, więc jeśli ten klient został potraktowany według niego źle, to go oczywiście przeprosimy, zapraszając go do nas i z przeprosinami wręczymy mu kosz słodyczy, jak to zawsze robimy w ramach przeprosin – dodał.

Jak powiedział nam obrażony klient, przeprosiny i owszem były, ale takie od niechcenia, zdawkowe. I przede wszystkim nie przywrócą mu dobrego imienia w oczach ludzi, którzy pamiętnego wieczoru byli wówczas w sklepie.
– Ta pani zadzwoniła do mnie i powiedziała mi, że przeprasza, ale miała wtedy ciężki dzień i jeśli chcę to mogę przyjść do Kauflandu z nią porozmawiać - mówi rozczarowany Łukasz Białowąs.

Pan Łukasz denerwuje się, bo nikt nawet nie powiedział, że on niczego nie ukradł. A prowadzi szkołę jazdy i kursanci patrzą się na niego bykiem z powodu tej sytuacji w sklepie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group