Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4178
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klienci JSM nie zapłacą za likwidację kas

Piątek, 1 kwietnia 2016, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2016, 8:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Klienci JSM nie zapłacą za likwidację kas
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od dzisiaj (1.04) nie ma już kas Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Teraz opłaty za mieszkanie ma pobierać jakiś bank, więc trzeba będzie ponieść dodatkową opłatę – martwi się mieszkanka z ulicy Sygietyńskiego. Z taką informacją zadzwoniło do nas również kilka innych osób. Wiceprezes JSM wyjaśnia, że obsługę okienek kasowych przejął Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, który od lokatorów JSM nie będzie pobierał żadnych opłat.

Jak wyjaśnia wiceprezes JSM Marian Szczęśniak, likwidacja kas to wyjście naprzeciw oczekiwaniom coraz starszych mieszkańców obsługiwanych przez spółdzielnię.

- Od piątku zacznie funkcjonować Biuro Obsługi Mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do którego przeniesione zostały działy: członkowsko-mieszkaniowy i czynszów. W pomieszczeniu usytuowanym obok z odrębnym wejściem, będzie funkcjonowało Biuro Obsługi Kasowej, a w nim dwa okienka – wyjaśnia Marian Szczęśniak. – Obsługę okienek kasowych przejął natomiast Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, gdzie lokatorzy zapłacą za mieszkanie bez prowizji okazując jedynie książeczkę członkowską JSM. Ponadto wszyscy członkowie JSM będą mogli w tych kasach opłacić media: gaz, prąd, wodę czy telefon z zastosowaniem przez bank preferencyjnej prowizji. Wprowadziliśmy te zmiany po to, by coraz starsi klienci JSM, którzy często mają problem z poruszaniem się, nie musieli już wchodzić na pierwsze piętro po krętych schodach – dodaje wiceszef JSM.

W Biurze Obsługi Mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma na stałe dyżurować pracownik upoważniony do udzielania podstawowych informacji, o które najczęściej pytają członkowie JSM (na przykład na temat wysokości opłat, ogólnego stanu salda za lokal).

- Pracownik BOM-u poinformuje interesanta, gdzie może załatwić swoją sprawę, w miarę potrzeby kontaktując lokatora z odpowiednim działem lub z konkretnym pracownikiem spółdzielni – zapewnia M. Szczęśniak. - Przyjmie też korespondencję oraz wyda pismo lub zaświadczenie, przygotowane przez właściwą komórkę na wcześniej złożone zapotrzebowanie. Udzieli także pomocy przy zredagowaniu prostego pisma, wypełnieniu wniosku, itp. Będzie tu można pobrać obowiązujące w spółdzielni druki lub okolicznościowe ulotki informacyjne – wymienia wiceprezes.

W BOM-ie utworzone zostało też dodatkowe stanowisko obsługi lokatorów, przy którym w określone dni będzie dyżurował pracownik innej instytucji.

- Pierwszy, jako że mamy okres rozliczania podatków za ubiegły rok, przy tym biurku usiądzie pracownik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, dyżurując we wszystkie poniedziałki kwietnia – informują pracownicy JSM.

BOM jest czynny przy ul. Różyckiego 19 w godz. od 7.00 do 17.00 ( w poniedziałki) i do 15.00 w pozostałe dni tygodnia, natomiast kasy pracują od poniedziałku do piątku od 8.15 do 15.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group