Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6468
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Klezmerski huragan w JCK. Po koncercie KLEZMAFOUR

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 13 maja 2012, 8:23
Aktualizacja: 9:02
Autor: Petr
Fot. Filip Wieczorek
Szalony koncert zespołu KLEZMAFOUR z innowacją podchodzącego do muzyki klezmerskiej odbył się wczoraj w Sali Widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze. – To było coś naprawdę wyjątkowego. Niegdyś związana z obrzędami religijnymi za sprawą tej kapeli muzyka klezmerska nabiera zupełnie innego, świeżego charakteru – mówi Tomasz Korgul, jeden z uczestników.

Podobnego zdania byli również inni obecni na wczorajszym koncercie KLEZMAFOUR w JCK. A może raczej wydarzeniu z pogranicza mistyki i muzyki, łączącym w jedną spójną całość stare z nowym; tradycyjne klezmerskie brzmienia z funkiem, rockiem, a nawet elektroniką i muzyką rap i hip-hop. Niezwykle bogaty repertuar inspirowany pieśniami zaczerpniętymi z religijnych obrzędów żydowskich; klasyczne instrumentarium: akordeon, perkusja, kontrabas, skrzypce i klarnet lecz jakby przestrojone o jakieś nieznane dotąd tony, żonglerka gatunkami i stylami – oto co pokazał KLEZMAFOUR jeleniogórskiej publice.

– Mieliśmy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. Z zupełnie innym obliczem muzyki klezmerskiej, okraszonej rockową energią i czymś na kształt hip-hopowych bitów. Wprost nie mogę dojść do siebie po tym, co usłyszałem. Chciałbym, żeby w Jeleniej Górze odbywało się więcej takich imprez. Folkowych, w klimacie bałkańskim czy irlandzkim, z muzyką żydowską itp. – mówi Tomasz Korgul, uczestnik koncertu.

Zespół KLEZMAFOUR jest laureatem dwóch nagród prestiżowego JEWISH MUSIC FESTIWAL w Amsterdamie. Muzycy pochodzą z Lublina, Białegostoku i Warszawy. Na swoim koncie mają występy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i większości krajów Europy. Dodatkowe info na stronie internetowej: www.klezmafour.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~klezmaforrr 13-05-2012 20:11
DOSTALI DZIKĄ KARTE W MUST BE THE MUSIC - NALEŻAŁO SIĘ : )
~e tam 13-05-2012 21:01
nudne, powodujące ziewanie już po 4 utworze.. już przestałam po pewnym czasie odróżniać kolejne utwory, trochę łupanka pod publiczkę podświetlona disco światłami.
~ 13-05-2012 21:02
Jak widac. sila ludzi przyszla ich posluchac! Prawie 2 pełne rzedy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group