Czytających: 10797

IV liga: Klęska w Świdnicy

Środa, 16 sierpnia 2023, 1:21
Aktualizacja: 1:22
Beniaminek rozgrywek Koleje Dolnośląskie IV ligi wciąż czeka na swojego premierowego gola i pierwsze punkty. Klub Sportowy Łomnica po domowej porażce 0:3 z Polonią Środa Śląska na inaugurację sezonu 2023/2024, tym razem wybrał się do Świdnicy. Niestety dla gości starcie przeciwko miejscowej IgnerHome Polonii-Stali zakończyło się wysoką porażką.

Tak się złożyło, że we wtorek, 15 sierpnia na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęły naprzeciw siebie dwie najsłabsze drużyny po pierwszej serii spotkań. Świdniczanie ulegli bowiem aż 0:4 Iskrze Kochlice, ale trzeba zwrócić uwagę na okoliczności tej przegranej. W trakcie meczu doszło do absolutnie niecodziennej sytuacji, kiedy to dwie czerwone kartki ujrzeli bramkarze i zespół kończył ten pojedynek w dziewiątkę, a także z zawodnikiem z pola między słupkami.

Obie drużyny przystąpiły do tego boju żądne przełamania i pierwszego sukcesu w tym sezonie. Wydawało się, że goście będą chcieli wykorzystać fakt, iż w bramce świdnickiego zespołu znajduje się najmłodszy zawodnik na placu gry - Piotr Widła (rocznik 2006). Miało to oczywiście związek z wykluczeniami za bezpośrednie czerwone kartki. Nic z tych rzeczy, świdnicki golkiper przez większą części spotkania był w zasadzie bezrobotny, a kiedy przyszedł czas zagrożenia, stanął na wysokości zadania.

Skrót meczu: Mariusz Ordyniec (Świdnica MS):

Świdniczanie byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, atakując przez całe spotkanie. Do przerwy było 4:0, a pierwszego gola beniaminek stracił już w 4. minucie gry. Wtedy to po zagraniu piłki ręką i rzucie karnym dla gospodarzy zrobiło się 1:0 po trafieniu Wojciecha Sowy. Do przerwy dwa gole zanotował Michał Orzechowski, a jednego dorzucił Adam Niedźwiedzki. Po zmianie stron Sowa skompletował hat-tricka (wykorzystał m.in. drugi rzut karny), a jedno trafienie dołożył Dominik Jagielski.

Klub Sportowy Łomnica zanotował zatem bolesną porażkę, przegrywając na boisku faworyta aż 0:7. W kolejnej serii spotkań też łatwo o punkty nie będzie. Beniaminek ligi zmierzy się na własnym terenie z mającym komplet "oczek" Moto-Jelczem Oława (niedziela, 20 sierpnia, godz. 15.00).

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – KS Łomnica 7:0 (4:0)

Świdnica: Widła, Orzech, Łaski (46′ Ratajczak), Sowa, Przewoźny, Kozachenko, Filipczak (70′ Witsanko), Paszkowski (46′ Korba), Niedźwiedzki (46′ Jagielski), Orzechowski (46′ Michta), Chajewski (60′ Migas).

Łomnica: Biernat, Gorczyca, Kucharczyk (80′ Zaleszczyk), Habasiński (70′ Kapusta), Jałgiejczuk (50′ Kowalski), Makuchowski (19′ Grygiel), Wrzal, Salamon (46′ Szaciłło-Kulikowski), Turczyk, Okowiński (74′ Juszczyk), Cieślik.