Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5785
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiosk w końcu rozebrany

Środa, 20 lipca 2016, 8:30
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2016, 7:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kiosk w końcu rozebrany
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od kilku lat czekaliśmy na ten dzień – mówi Anna Kowalik z ul. Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze. – Ten spalony kiosk stale widzieliśmy z okien i kiedy wreszcie został rozebrany, kamień spadł mi z serca – dodaje jeleniogórzanka. Spalony kiosk szpecący teren przy zrewitalizowanej Młynówce, zniknął w poniedziałek (18.07). Jak już pisaliśmy, rozbiórki dokonano na zlecenie Miasta, które zgodnie z wyrokiem sądu, obciąży kosztami właściciela obiektu.

Mieszkańcy Jeleniej Góry wielokrotnie domagali się usunięcia szpecącego kiosku przy ul. Osiedle Robotnicze. O wyburzenie kiosku od lat zabiegały również miejskie służby. Problem polegał jednak na tym w tym, że była to własność prywatna, której nie można zlikwidować bez prawomocnego wyroku sądu. Miasto wystąpiło więc o wydanie takiej zgody na rozbiórkę i od kilka lat czekało na nią.

- Sąd jednak, mimo starań, przez długi czas nie zdołał ustalić adresu właściciela, ani żadnego z nim kontaktu. W końcu ustalono pełnomocnika właściciela, skierowaliśmy do sądu po raz kolejny wniosek o przyspieszenie procedury prawnej, umożliwiającej nam wyburzenie obiektu. Po wydaniu wyroku, czekaliśmy na jego uprawomocnienie i dopiero wtedy mogliśmy zlecić rozbiórkę kiosku – wyjaśniał Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Teraz jest tu zdecydowanie ładniej i przyjemniej tędy przechodzić – mówią Danuta i Tadeusz Sidorczukowie z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group