Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2289
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Kino, koncerty i sesja w budynku dworca

Niedziela, 28 marca 2021, 9:30
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Kino, koncerty i sesja w budynku dworca
Fot. Przemek Kaczałko
Remont budynku dworca Szklarska Poręba Górna, który przeprowadziła spółka PKP S.A. pozwoli na wykorzystanie części powierzchni na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Gmina wynajmie część pomieszczeń i znajdą się tam m.in. kino za rogiem, sala konferencyjna, czy miejsce na wystawy i kameralne koncerty.
Bardzo się cieszymy - to miejsce było niezwykle potrzebne Szklarskiej Porębie - zaznaczyła na wstępie Anita Kaczmarska, dyrektorka MOKSiAL-u. - Chcieliśmy, aby było miejsce, które będzie kojarzone z kulturą - spektaklami, koncertami, festiwalami, kinem - to wszystko tu będzie - dodała z radością A. Kaczmarska.

W budynku dworca ma się znaleźć sala wystawiennicza, sala widowiskowa, kino, czy sala konferencyjna.

Przez 11 lat, aby zorganizować jakiekolwiek wydarzenie musieliśmy prosić naszych przyjaciół z branży turystycznej o miejsca w kawiarniach, salach konferencyjnych, na korytarzach - jestem im wdzięczna za to, ale Szklarska Poręba potrzebuje takiego miejsca jak tutaj - Stację Kultura - dodała dyrektorka.

Po dostosowaniu pomieszczeń w budynku dworca MOKSiAL będzie działać w dwóch lokalizacjach - w dotychczasowej siedzibie mają się odbywać warsztaty. Władze Szklarskiej Poręby liczą, że częściowo uda się wyposażyć pomieszczenia dworca do czerwca br., choć ze względu na pandemię ten termin może się zmienić.

Przed nami wyzwanie finansowe. Te obiekty będą służyć mieszkańcom i turystom - zaznaczył Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Włodarz miasta pod Szrenicą liczy również, że dzięki nowym powierzchniom do Szklarskiej Poręby wrócą zajęcia zumby, a seniorzy będą mieli w końcu miejsce na swoje uroczystości. Perełką ma być kino, które po wielu latach wróci do miasta. Ponadto w budynku znajdzie się Informacja Turystyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
4
24%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group