Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7913
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy zostaną usunięte suche jarzębiny?

Środa, 19 lipca 2017, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 20 lipca 2017, 8:49
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Kiedy zostaną usunięte suche jarzębiny?
Fot. Joanna
Kilka suchych drzewek jarząbu pospolitego (jarzębiny) od dłuższego czasu psuje wygląd okolicy od skrzyżowania ulic Elsnera i Ogińskiego w Jeleniej Górze. Suche drzewa znajdują się w pasie trawy wzdłuż drogi. Choć drzewa są w takim stanie już od dawna, nadal nie ma pozwolenia na ich wycięcie.

- Od ulicy Elsnera aż do Lidla od dobrych trzech lat stoją uschnięte jarzębiny uroku nie dodając. Pod koniec kwietnia dzwoniłam do Zieleni Miejskiej, ale usłyszałam, że nie mogą tych drzew wyciąć bo nie mają zgody na to z ochrony środowiska. Obiecali, że sprawą się zajmą, ale jak widać nic się nie dzieje. Te suche, biedne drzewka jak szpeciły, tak szpecą – informuje nasza Czytelniczka.

Pomimo tego, że w ostatnim czasie dość często był poruszany temat wycinki drzew, które miały miejsce i w Jeleniej Górze i w okolicy, niestety uschnięte jarzębiny jeszcze nie zostały wycięte. Na dzień dzisiejszy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze nie otrzymało zlecenia na wykonanie takich prac na wskazanym terenie. Temat suchych jarzębin jest jednak znany osobom odpowiedzialnym za zieleń w mieście.

Prośba o wycięcie tych drzew została złożona zgodnie z obowiązującymi przepisami do Urzędu Marszałkowskiego podobno już w październiku zeszłego roku. Do tej pory nie otrzymano na to odpowiedzi. Jak wyjaśnia rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze jest tylko wykonawcą. Kiedy tylko wpłynie zlecenie na usunięcie drzew, wykonają to jak najprędzej.

Najszybciej usuwane są te drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu i takie czynności wykonywane są w trybie natychmiastowym. Kiedy już zniszczone jarzębiny zostaną zlikwidowane z pasa zieleni, prawdopodobnie na ich miejsce zostaną posadzone nowe drzewa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
978
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group