Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6794
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy otwarcie nowego kina na Zabobrzu?

Środa, 18 marca 2015, 8:33
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2015, 7:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy otwarcie nowego kina na Zabobrzu?
Fot. Angela
Na koniec kwietnia br. zaplanowano otwarcie kina Helios, które będzie funkcjonowało w rozbudowywanej obecnie Galerii Sudeckiej na Zabobrzu. Na początek do dyspozycji mieszkańców będzie pięć sal z tysiącem miejsc, najnowocześniejszym wyposażeniem oraz bogatą ofertą filmową. Z czasem dobudowane zostaną jeszcze dwie sale. – Będzie to najnowocześniejsze kino w regionie – zapewnia Tomasz Jagiełło, prezes zarządu spółki Helios.

- Nie oszczędzamy na sprzęcie, na każdą z sal wydaliśmy około 1,5 – 2 mln zł – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej (17.03) Tomasz Jagiełło. – Będziemy mieli najnowocześniejsze projektory i najlepszy na rynku sprzęt nagłaśniający. Dzięki temu mogę zapewnić, że będzie to najnowocześniejsze i najładniejsze kino w Jeleniej Górze. Uważam, że warto w to miasto inwestować, bo ma ono ogromny potencjał – dodał prezes.
Jednocześnie zapowiedział, że jeleniogórskie kino Helios będzie miało efekty 3D. Wiatru, wody czy innych efektów specjalnych mieszkańcy tu nie doświadczą. – Dla mnie takie łączenie i udziwnianie kina jest robieniem z niego lunaparku z karuzelą, a nam chodzi przede wszystkim o tworzenie wyjątkowych miejsc, w których ogląd się dobre filmy - wyjaśniał T. Jagiełło.

Z ciekawostek, do dyspozycji kinomanów będą wygodne kanapy w ostatnich rzędach. Na początek ruszy pięć sal na 1000 widzów. – W nich będziemy wyświetlali po osiem różnych filmów dziennie, dla całych rodzin, dzieci, młodzieży, dorosłych, koneserów – wymieniał prezes spółki Helios. – We wtorki będą tańsze bilety. Niższe ceny będą także dla rodzin wielodzietnych (spółka uczestniczy w programie Karty Dużej Rodziny) i dla seniorów. Mamy około ośmiu różnych cen, dla różnych odbiorców. Są one porównywalne, jak w innych miastach, gdzie mamy swoje kina. Nie są to ceny zbyt wygórowane – dodał prezes.
Wielkie otwarcie kina, jak i Galerii Sudeckiej (po rozbudowie) planowane jest na 29 kwietnia br. i mimo że z zewnątrz nie widać końcowego etapu rozbudowy obiektu, prezydent Marcin Zawiła zapewnia, że był na miejscu i potwierdza końcówkę prac.

- Rzeczywiście patrząc z zewnątrz miałem wątpliwości – jak wielu jeleniogórzan - czy na obiekcie w ogóle jest dach, ale po wizycie na budowie potwierdzam, że ten dach jest, a wewnątrz dzierżawcy poszczególnych stanowisk robią już wykończeniówkę. W kinie Helios w jednej sali fotele zostały już zamontowane, a w drugiej są w trakcie montażu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by do 29 kwietnia br. zakończyć wszystkie prace i zaprosić do środka gości – mówił prezydent Jeleniej Góry.

Na otwarcie kino planuje weekendowy maraton filmowy z konkursami i nagrodami. Nie jest wykluczone również, że otwarcia dokona jakaś aktorka czy aktor. A jeśli nie uda się zaprosić żadnej gwiazdy na samo otwarcie, to mieszkańcy będą mogli liczyć – zgodnie z obietnicami prezesa – na wizytę aktorów w jeleniogórskim kinie, raz na jakiś czas.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group