Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8682
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy miejskie rowery?

Czwartek, 26 lipca 2018, 7:17
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2018, 9:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy miejskie rowery?
Fot. WAC
– Czy w Jeleniej Górze, która mieni się miastem przyjaznym rowerzystom, jest szansa na uruchomienie wzorem Wrocławia czy też Legnicy sieci miejskich wypożyczalni rowerów? – pyta nasz Czytelnik pan Łukasz
- Bardzo często bywam we Wrocławiu i obserwuję jak ten pomysł świetnie sprawdza się i rozwija w stolicy Dolnego Śląska - mówi nasz Czytelnik. – W różnych częściach miasta powstają nowe stacje, gdzie można wypożyczyć lub oddać jednoślad. Myślę, że i u nas miejskie rowery by się przyjęły i znalazłyby liczne grono użytkowników zarówno wśród miejscowych, jak i turystów – twierdzi jeleniogórzanin..
Podobnego zdania jest też pani Anna. - To bardzo fajne, zdrowe i ekologiczne rozwiązanie – mówi. - Jeśli byłaby taka możliwość, to na pewno będę korzystać z miejskich rowerów, zwłaszcza że centrum naszego miasta jest coraz bardziej zakorkowane. Byłoby to też bardzo korzystne dla turystów, którzy by mogli poruszać się na dwóch kółkach zwiedzając nasze miasto – dodaje.
- Wszystkie rozwiązania, które służą popularyzacji rowerów są przez nas rozważane – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cezariusz Wiklik. - Z przyczyn finansowo - organizacyjnych kwestia, czy w Jeleniej Górze powstanie sieć rowerów miejskich jest jeszcze rozważana i nie została rozstrzygnięta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group