Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7403
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy Krakowska oraz „parkuj i jedź”?

Piątek, 21 lipca 2017, 8:49
Aktualizacja: Sobota, 29 lipca 2017, 6:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiedy Krakowska oraz „parkuj i jedź”?
Fot. Przemek Kaczałko
W zapowiedziach władz miasta ujęty był remont ulicy Krakowskiej (odcinka od dworca PKP do Alei Solidarności) wraz z powiększeniem liczby miejsc parkingowych przy dworcu. Jednak nadal nic się tam nie dzieje. Czy i kiedy dojdzie do inwestycji?

- Jesteśmy otwarci na taki projekt i rozmawiamy z władzami samorządowymi. Wiemy doskonale, że przy dworcu jest za mało miejsc parkingowych – powiedział Tadeusz Szulc, dyrektor PKP S.A., Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. Dyrektor wskazał tory nr 12,14 i 16 (widoczne w galerii do artykułu), które nie są używane. Mogłyby być zlikwidowane i przeznaczone na miejsca parkingowe. Miałoby się tam znaleźć około 100 miejsc parkingowych. Przedstawiciel PKP liczy, że jeszcze w tym roku uda się dojść do porozumienia z władzami Jeleniej Góry, tym bardziej, że planowany jest remont ulicy Krakowskiej. T. Szulc nie chciał zdradzić, czy spółka chce w zamian inne grunty, czy zapłatę pieniężną, bowiem negocjacje trwają.

Z kolei przedstawiciel władz miasta był zaskoczony otwartością ze strony kolejowej spółki, bowiem dotarła do niego informacja, że PKP nie chce się pozbyć tego terenu. - W ramach przebudowy ulicy Krakowskiej wybudujemy miejsca parkingowe, ale nie będzie ich tyle, ile jest potrzebne – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który liczy, że jednak spółka dojdzie do porozumienia z samorządem.

Zatem kiedy rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej? - Wnioski przyjmowane są do końca sierpnia br., a rozstrzygnięcie ma być do końca października, więc przetarg na wykonawcę zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku – powiedział Jerzy Łużniak. Jeśli nie uda się dojść do porozumienia z PKP, to na terenie należącym do miasta zmieści się dodatkowo ok. 40 miejsc parkingowych, a jeśli uda się dogadać, to na jednym z etapów zadanie zostanie rozszerzone o miejsca parkingowe na wspomnianym terenie. Inwestycja będzie zatem realizowana w 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group