Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3717
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Każdy maluch był zwycięzcą!

Sobota, 23 marca 2019, 14:12
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2019, 10:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Każdy maluch był zwycięzcą!
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami XV edycja Olimpiady Malucha, organizowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. W hali przy ul. Złotniczej reprezentanci 16 przedszkoli publicznych i niepublicznych rywalizowali poprzez zabawę.
Celem Olimpiady Malucha jest rozwijanie sprawności fizycznej oraz współpracy i współdziałania w zespole. To również integracja jeleniogórskich placówek przedszkolnych oraz wdrażanie zasad "fair play" w rywalizacji sportowej - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Każda z drużyn mogła składać się z 12 osób (10 startujących w danej konkurencji). Spośród 19 placówek w Jeleniej Górze, wzięło udział 16 (zgłosiło się 18, ale ze względów zdrowotnych nie każda skompletowała pełny skład).

Podczas ceremonii otwarcia powitano przybyłych gości, wprowadzono flagę olimpijską, narodową i miejską, a następnie odśpiewano Hymn Państwowy. Symboliczny znicz zapalił przedstawiciel ubiegłorocznych zwycięzców, czyli przedszkola Promyczek, po czym uczestnicy odśpiewali hymn Olimpiady Malucha oraz złożyli ślubowanie. Po wspólnej rozgrzewce maluchy przystąpiły do rywalizacji.

Jak podkreślali organizatorzy, tego dnia każdy uczestnik był zwycięzcą - wszyscy dostali medale i nagrody. Prowadzono jednak klasyfikację poszczególnych konkurencji i najlepsze wyniki uzyskało Niepubliczne Przedszkole Promyczek przed Akademią Happy Kids oraz Miejskim Przedszkolem Nr 10. W imprezie wzięły udział również: Król Maciuś, Okrąglaczek, Bajka, MP 4, Kacperek, MP 19, Zaczarowany Parasol, Tuptuś, MP 2, MP 13, MP 14, Stokrotka i Kraina Smyka.

Twoja reakcja na artykuł?

20
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group